Adana Caz Yapacak / Kemal Erdoğan

Önder Focan

Önder Focan


 

Adana Caz Yapacakmış!

Eskiden de yapardı. Pavyonlarda çıkan şarkıcıların set aralarında orkestra caz çalardı. Set uzarsa uyarı gelirdi caz’ı kesin. Şimdi kesinleşen bir gurup müzik severin bir araya gelerek Adana Caz Kulübü’nü kurması.

Adana Caz Kulübü 8 Kasım akşamı Adanalı müzikseveleri Önder Focan ve Sibel Köse konseri için sizleri Seyhan Oteline bekliyor .

Kulübün gelecek planlarını Adanalı müzikseverler ile birlikte yapmak istiyor. İlgi duyanları kulübe üye olarak kazanmak istiyor.

8 Kasım akşamınızı bu güzel konser için rezerve edin birlikte caz dinleyelim.

 

ÜSTAD ATİLLA TAYLAN ‘A SORDUK ESKİDEN ADANA DA NERDE CAZ YAPILIRDI KİMLER VARDI HATIRLADIĞINIZ?

Atilla Taylan

Atilla Taylan

Adana’daki geçmişte caz yapılan belli başlı müzik kulüpleri:

1961-1964 Kulüb 99 Yüzevler, sahibi kepçe kulak Süreyya, devamlı orkestrası Mavi Gölgeler, gitar Zafer Dilek, hammond keyboard Okan Dinçer, drum Kamil Erginöz, bass İzzet Bici.

1964-1974 Kuyubaşı, sahibi Saadettin

1971-1973 Chicago Fun Club, sahibi Atilla Taylan, ziyapaşa bulvarı devamlı orkestra, Serdar Karataş vocal, vVedat Ayman gitar, Cabbar Akcan bass, Vedat Gürpınar keyboard, Feyyaz Canberk davul

 

1969-1971 Club Bohem, Vehbi Kaya ve orkestrası

1991-1993 Club Sera, Raşit Ener tesisleri, orkestra Eril Tekeli gitar, Sina Somay gitar, Mike davul, James saksafon, Serdar Uçak keyboard, Ahmet Özbey bass

1963 Airman’s Club, İncirlik, Mavi Gölgeler, Zafer Dilek, Okan Dinçer, İzzet Bici bass, Kamil Erginöz. Grubu meşhur komedyen artist BOB HOPE izler Amerikan ordusunu eğlendirme programına Mavi Gölgeleri dahil eder ancak turnelere gurup gidemez.

***

Adana Caz Kulübü ilk etkinliğini Önder Focan ve Sibel Köse konseri ile yapıyor. Konser 8 Kasım 2017 Çarşamba günü Seyhan Oteli balo salonunda saat 21:00’da başlayacak. Bu etkinlik ile kulüp Adana’da caz müziğine ilgi duyanları buluşturmak ve yeni üyeler kazanmayı hedefliyor. Konser biletleri için facabook’ta adanacazkulubu adresinden bilgi alabilirsiniz.