Dört yıl önce İstanbul´a taşınan Adanalı Sanatçı Necati Derya´nın, gravür tadındaki eserlerinden oluşan sergi önceki akşam Adana Sevdalıları ve sanatseverle buluştu. Atatürk Parkındaki 75´inci Yıl Sanat Galerisindeki sergi birbirinden ilginç 70 tablodan oluşuyor. Tamamı çini mürekkeple ve yer yer çok ince rapido uçlarla hazırlanmış eserler, Adana´da çekilmiş eski fotoğraf görüntülerini yansıtıyor.

Yüzlerce meraklının katıldığı açılışta, kurdeleyi, serginin İstanbul´daki hazırlığında yer alan Recai Oktan ile Ressam Derya´nın ilkokul öğretmeni Şule Ünaldı birlikte kesti. Bu sırada sevinç ve gurur heyecanı içinde olduğunu belirten Ünaldı, “Necati daha çok küçükken yaptığı resimlerle ilgimizi çekmişti. İlkokulu bitirirken yaptığı Atatürk resmi halen okulumuzdadır” dedi.

Bir süredir diz rahatsızlığından dolayı tedavi altında olan ünlü sanatçımız Serhan Kelleözü de bastonuna dayanarak geldiği salonda, kadim dostuna mini konserle destek verdi. 37 yıl önceki bestesi Akdeniz Akşamları´nı katılımcılarla birlikte seslendirdi.

Yazının devamını okumak için tıklayın