ADANA’da bu yıl 4-9 Nisan tarihleri arasında 5’nci kez düzenlenecek “Nisan’da Adana’da- Uluslararası Portakal Çiçeği Karnavalı” için hazırlıklar son aşamaya geldi. Karnaval komitesi aldığı bir kararla komiteyi genişletme yoluna gitti.

Karnaval Komitesi’nden yapılan açıklamada Adana’daki farklı alanlarda tecrübe ve yetkinlikleri olan kişilerden oluşacak yeni isimlerin katılımıyla, organizasyon yapısının güçleneceği belirtildi. Açıklamada kornavalın gerçek sahibinin Adana halkı olduğu vurgulanarak, şu ifadeler yer aldı:
“Bugün geldiğimiz noktada, karnaval tüm ilkeleriyle oturmuş ve benimsenmiş bir etkinlik oldu. Aylar öncesinden Türkiye’nin ve dünyanın birçok yerinden katılımcıların uçak biletlerini, otel rezervasyonlarını yaptırdığı, kısaca artık her yıl herkesin ‘Nisan’da Adana’da olmak lazım’ dediği bir etkinliğe dönüştü..Artık hedefimiz, karnavalı dünyanın sayılı etkinlikleri arasında yer alacak niteliğe ulaştırmaktır. Bunun için de karnaval komitesinin kentteki bilgi ve deneyim sahibi farklı çevrelerden isimlerle genişlemesine ihtiyaç vardır. Kentimizde farklı alanlarda tecrübe ve yetkinlikleri olan kişilerden oluşacak bu isimlerin komiteye katılımıyla her açıdan daha da güçleneceğimize yürekten inanıyoruz.”

Kaynak: Hürriyet