Çılgın Tasarımlar Kortejde Yarışacak

En Renkli Tasarımı Sen Yap, Karnavalın Yıldızı Ol!

Türkiye’nin ilk ve tek sokak karnavalı olan Nisanda Adana’da Portakal Çiçeği Karnavalı’nın 6’ncısı 16 bin lira ödüllü ‘Kortej Tasarım Yarışması’yla çok daha renklenecek. Portakal Çiçeği Karnavalı’nda 7 Nisan 2018’de gerçekleştirilecek kortej için hazırlanacak kostümler ile yarışmaya katılmak isteyenler tasarımlarının fotoğraflarını 30 Ocak 2018’e tarihine kadar info@nisandaadanada.com mail adresine göndermeleri gerekiyor.

Ziyapaşa Bulvarı Geliştirme ve Koruma Derneği Başkanı Naci Sezgek’in öncülüğünde gerçekleşecek yarışma ile, Nisanda Adana’da Portakal Çiçeği Karnavalı’nın ruhunun yansıtılması amaçlanıyor.  Bireysel ve takım halinde olmak üzere iki kategoride yapılacak yarışmada toplam 16 bin lira para ödülü dağıtılacak. Tema sınırlamasının olmadığı Kortej Tasarım Yarışması; portakal çiçeği, dönem kıyafetleri, dünya ve Türk kahramanları, çizgi film kahramanları, hayvan figürleri gibi her türlü tasarıma açık olacak. Sadece dini ve siyasi mesajlar içeren kıyafet ve tasarımların kabul edilmediği yarışmaya katılacak kıyafet ve tasarımların halka açık alanda sergileneceği için genel ahlak kurallarına da uygun olması da bekleniyor.

Bireysel katılımlarda birinciye 3 bin, ikinciye 2 bin, üçüncüye bin lira, takım katılımlarında birinciye 5 bin, ikinciye 3 bin üçüncüye 2 bin lira para ödülünün bulunduğu yarışmada finale kalan tasarımların yaratıcıları, kortej geçişi sırasında da en önde yer alacak.  Dereceye giren tasarımları ise kortej geçişinden sonra açıklanacak. Yaş sınırlaması olmayan yarışmaya, 18 yaşından küçükler velilerinden yazılı izinleriyle katılabilecekler.

Saygılarımızla,

Nisan’da Adana’da

Uluslararası Portakal Çiçeği Karnavalı Komitesi