Portakal Çiçeği Karnavalı için Adana Sanat Paydaşları Koordinasyon Toplantısı – 3 Şubat Cumartesi, Seyhan Oteli

Adabul.com ve Adana Sanat Paydaşları, Portakal Çiçeği Karnavalı’nda halkı sanatla daha fazla buluşturmak için 3 Şubat Cumartesi günü saat 13.30 Seyhan Oteli’nde sanat koordinasyon toplantısı düzenliyor. 

Portakal Çiçeği Karnavalı Komitesi, bu yılki karnaval programı kapsamında yer alan Kortej ve Etkinlik” başvuruları için 27 Ocak Cumartesi günü bir toplantı düzenlemişti. Adana Sanat Paydaşları Karnaval Koordinasyon toplantısı ise 3 Şubat Cumartesi günü saat 13.30 Seyhan Oteli’nde adabul.com tarafından düzenleniyor.

Toplantıya sanat dernekleri, galeriler, sanat çevreleri ile şehrimizin sanat hayatına destek sağlayan belediye, üniversite, kamu ve özel sektör temsilcileri davet edildi. Toplantıda öncelikle Adana Sanat Paydaşları olarak Karnaval ’da nasıl bir sinerji yaratılabileceği konusu ele alınacak. Şehirdeki reklam panolarına Adanalı fotoğrafçıların ve ressamların eserlerinin sergilenmesi planlanıyor.

Toplantıda ayrıca geçen yıl yapılan Adana Sanat Paydaşları Çalıştayı’nın sonuçları değerlendirilecek ve Adana’nın kültür ve sanat politikalarını belirleyecek bir sempozyum için de fikirler konuşulacak.

Ayrıca, adabul.com tarafından hazırlanıp yayına açılan iki ayrı web sayfasında Karnaval için sanat projesi olanlarla sanata destek vermek isteyenler buluşabiliyor, toplantı başlıklarıyla ilgili öneriler yazılabiliyor.