Bugün 27 Mart Dünya Tiyatro Günü… Çeşitli etkinliklerin gerçekleştirileceği bu anlamlı günde tiyatroseverler için birçok oyun ücretsiz sahnelenecek…

Şişli Belediyesi, 27-31 Mart tarihleri arasında dört tiyatro oyununa ev sahipliği yapacak. Oyunlar, hafta boyunca Cemil Candaş Kent Kültür Merkezi’nde sahnelenecek.

AÇILIŞI “AHUDUDU” YAPACAK

Dünya Tiyatrolar Haftası’nın açılışı, bugün saat 20.00’da sahnelenecek Ahududu oyunu ile yapılacak. Usta sanatçılar Melek Baykal, Suna Keskin ve Nedim Saban bu komedi oyununda birlikte sahne alacak. 29 Mart Perşembe günü 20.00’de Rausch (Gürültü) izleyiciyle buluşacak. Rausch ile yaşama anlam ve derinlik katan hazların hangi alanlarda yaşandığı, modern dünyanın özgürlük ve sorumlulukları lanete dönüştürüp dönüştürmediği gibi sorulara seyirci ile birlikte yanıt aranacak.

ahududu-afis

30 Mart Cuma günü, saat 20.00’de Edward Albee’nin ünlü eseri “Bir Hayvanat Bahçesi Hikâyesi” seyirci ile buluşacak. Sevilen oyuncular Burak Sergen ve Onur Kırat, kaderin ya da tesadüflerin bir araya getirdiği iki kişi olarak toplumun değer yargılarını ele alacak. 31 Mart Cumartesi günü, 15.00’te her dönem sevilerek izlenen Yedi Kocalı Hürmüz izleyicilere keyifli dakikalar yaşatacak.

Yazının devamını okumak için tıklayın