Taşar Erkol

Taşar Erkol

ÇUKUROVA DEVLET SENFONİ ORKESTRASI KONSERİ

20 NİSAN 2018

“SERVER GANİYEV’İ ANMA KONSERİ”

Program: R. Hacıyev / Keman Konçertosu

  1. I. Çaykovski / Senfoni No.6 (Pathétique Senfoni)       Op: 74 Si Minör

Programın 1. Bölümünde Azerbaycan Cumhuriyeti Devlet Sanatçısı ve Çukurova Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Müdürü, Müzik Bölümü Başkanı keman sanatçısı Prof. Dr. Toğrul GANİYEV; R. Hacıyev’ in Keman Konçertosu’nu çok güzel bir performansla seslendirdi.

Dinleyicilerin isteği üzerine tekrar sahne alan sanatçı, bis olarak bu defa Rachmaninov’ un keman için “Vocalise” isimli parçasını aynı güzellikte sundu.

Programın 2. Bölümünde Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası daimi Şefi Orhan ŞALLIEL yönetiminde orkestra P. I. Çaykovski’nin Op:74 Si Minör 6 numaralı Senfonisini (Pathétique Senfoni) seslendirdi.

SERVER GANİYEV’İ ANMA KONSERİ nin hazırlanmasında, organizasyonunda emeği geçen tüm çalışanlara, Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası Yönetim Kurulu’na, Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası Sanatçılarına, Maestro Orhan ŞALLIEL’ e, solist olarak katılan Azerbaycan Cumhuriyeti Devlet Sanatçısı ve Çukurova Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Müdürü, Müzik Bölümü Başkanı keman sanatçısı Prof. Dr. Toğrul GANİYEV’e teşekkürlerimi sunarım.

Daha nice güzel konserlerde buluşmak dileklerimle…