Taşar Erkol

Taşar Erkol

ÇUKUROVA DEVLET SENFONİ ORKESTRASI KONSERİ

30 MART 2018

“DÜNYA SAHNELERİNDE GENÇ MÜZİSYENLER”

Program: R. SCHUMANN / Viyolonsel Konçertosu      La Minör        Op: 129

  1. FRANCK /  Senfoni                               Re Minör

Programın 1. Bölümünde “Dünya Sahnelerinde Genç Müzisyenler” projesi çerçevesinde enstrüman ve yaşam bursuyla desteklenmiş olan viyolonsel sanatçısı Dorukhan DORUK; Maestro Lorenzo Castriota Skanderbeg’ in yönetimindeki Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası eşliğinde R. Schumann’ ın Op:129 La Minör Viyolonsel Konçertosu’nu çok güzel bir şekilde yorumladı.

Dinleyicilerin beğenisi üzerine tekrar sahneye çağırılan sanatçı bis olarak J. S. Bach’tan kısa bir sunum ile konseri tamamladı.

Programın 2. Bölümünde doğaçtan şaşırtıcı bir beste yapma yeteneğine sahip olan C. Franck’ ın Re Minör senfonisi mükemmeldi. Müzikteki zengin ve son derece ince, etkili armoni dinleyiciler tarafından büyük beğeni kazandı.

“DÜNYA SAHNELERİNDE GENÇ MÜZİSYENLER” konserinin hazırlanmasında, organizasyonunda emeği geçen tüm çalışanlara, Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası Yönetim Kurulu’na, Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası sanatçılarına, Maestro Lorenzo Castriota Skanderbeg’ e, solist olarak katılan viyolonsel sanatçısı Doruk DORUKHAN’ a teşekkürlerimi sunarım.

Daha nice güzel konserlerde buluşmak dileklerimle…