Taşar Erkol

Taşar Erkol

ÇUKUROVA DEVLET SENFONİ ORKESTRASI KONSERİ

 

06 NİSAN 2018

 

“GENÇ KUŞAK SOLİSTLERİ KONSERİ”

 

Program: W. A. Mozart  / Piyano Konçertosu No: 20

  1. Rossini / Tema Varyasyonlar
  2. Prokofiev / Keman Konçertosu No: 1

 

Orkestra Müdürlüğü’nün inisiyatifi dâhilinde program değişikliği yapıldı.

 

Programın 1. Bölümünde “Çağdaş Eğitim Vakfı” ndan eğitim desteği alan, piyano eğitimine 2015 yılından beri Hannover Music Hochschule’ de Prof. Roland KRUGER ile devam eden, katıldığı yarışmalarda birçok ödüller almış olan “Genç Kuşak Solistleri” nden piyano sanatçısı Cem ESEN; W. A. Mozart’ın KV466 Re Minör 20 numaralı Piyano Konçertosu’nu çok güzel bir şekilde seslendirdi.

Programın 2. Bölümünde Klarinet Sanatçısı Kayahan Karaca; G. Rossini’nin Klarinet için Tema Varyasyonları’nı çok güzel bir performansla seslendirerek, dinleyicilerden beğeni aldı.

Aynı bölümün devamında da Lisans ikinci sınıftan Lisans dördüncü sınıfa atlamaya hak kazanarak, okul birinciliği ile mezun olup “Yüksek Onur Belgesi” ne layık görülen, “Dr. Nejat F.ECZACIBAŞI Vakfı” tarafından Yurtdışı Müzik Bursu ile desteklenen, katıldığı yarışmalarda ödüller kazanan Keman Sanatçısı Merve Nur USLU; S. Prokofiev’in 1 numaralı Keman Konçertosu’nu inanılmaz güzellikte yorumlayarak, hak ettiği beğeniyi dinleyicilerden almayı başarmıştır.

 

GENÇ KUŞAK SOLİSTLERİ KONSERİ nin hazırlanmasında, organizasyonunda emeği geçen tüm çalışanlara, Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası Yönetim Kurulu’na, Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası Sanatçılarına, Maestro Oğuzhan KAVRUK’ a, solist olarak katılan piyano sanatçısı Cem ESEN, Klarinet Sanatçısı Kayahan Karaca ve Keman Sanatçısı Merve Nur USLU teşekkürlerimi sunarım.

Daha nice güzel konserlerde buluşmak dileklerimle…