Müziğe başladığı sekiz yıl içinde 308 kadar beste yapan ve Manisa, Amasya gibi ulusal TSM beste yarışmalarından ödüller kazanan bestekâr Saadet İdrisoğlu, son olarak katıldığı Antalya 3. Altın Nota Beste Yarışmasından da 3.´lük ödülü kazandı. (Haber Fehmi İNCEOĞLU)

Adanalı bestekâr Saadet İdrisoğlu, geçtiğimiz günlerde yapılan ve 420 bestenin katıldığı, Antalya Belediyesi´nin düzenlediği 3. Altın Nota Beste Yarışması´nda, güftesini Nedim Saatçioğlu´nun yazdığı “Canımın İçisin Diyorsun Bana” adlı muhayyer kürdi bestesiyle 3.lik ödülü kazandı. Amir Ateş, Mustafa Sağyaşar, Ali Şenozan, Turhan Taşan, Erol Bingöl, Göksel Baktagir, Adnan Mungan, Şafaknur Yalçın ve Aydemir Tuncer´in Jüri üyesi,  Serap Kuzey´in konuk sanatçı olduğu 3. Altın Nora Beste Yarışması´nın sunumu Mithat Özyılmazel tarafından yapılırken; Mehmet Özkaya ve Mahmut Oğul´un ilk sırayı aldığı 3. Altın Nota Beste Yarışması´nda Saadet İdrisoğlu 3. olurken; Salih Berkmen, Ayşe Atlı, Aziz Zafer Tekin, Yener Topaloğlu, Sami Derintuna ve Gökçer Çır mansiyon ödülleri aldılar.  

Aldığı ödüllerle Adana´nın gururu olan Saaadet İdrisoğlu; yazan, besteleyen, seslendiren, sekiz yıldan beri de yaptığı ödül alan bestelerle dikkat çekmektedir. Akdeniz Bölgesinde en çok besteleri olan bir kadın besteci olmanın yanısıra; ülke genelindeki kadın besteciler arasında da, yaptığı 308 beste ileMediha Şen Sancakoğlu´ndan sonra ikinci sırada yer almaktadır. Eşi Suphi Bey için şiirlerini yazan Saadet İdrisoğlu´nun şarkı sözleri 300 kadar olmuş. Yazdığı güfte ve şarkı sözlerini Ali Şenozan ve İsmail Demirkıran gibi bestekârlarla birlikte eşi Suphi idrisoğlu da, aşağıda yer alan güftesini bestelemiş. 

Yazının devamını okumak için tıklayın