Soğuk günlere yavaş yavaş kendimizi alıştırmış ve adım adım kışın yaklaştığını kabullenmişken ister istemez ev aktiviteleri daha çok kalbimizi çalmaya başlıyor. Ve yazın koşturmacalı günlerine nazaran kapalı mekân etkinliklerinin kurtarıcısı diziler bir bir eklenerek kabarık bir listeye dönüşüyor. Dizi tutkunlarına özel “izlemeniz gerekenler” listemiz yayında!

Birçoğumuzun dizi obsesifi olduğu şu zamanlarda gün geçmiyor ki yepyeni bir yapımı heyecanla beklemeyelim. Neyse ki online dizi platformları ve yapımcılar da “imdadımıza” yetişerek krizlerimizi dindirmeyi başarıyorlar. Bu sezon birbirinden merak uyandıran dizileri, yayımlanmış ve yayımlanmasına sayılı gün kalan yapımları sizler için mercek altına aldık.

 

The Haunting of Hill House 

Netflix’in merakla beklenen korku dizisi The Haunting of Hill House (Tepedeki Ev), vizyon tarihi 12 Ekim’e gün sayıyor. Tüm dünya ile aynı anda gösterime girecek ve Shirley Jackson’ın aynı adlı ikonik romanının modern bir yorumu olan The Haunting of Hill House dizisi, daha sonra ülkenin en ünlü “perili köşkü” olarak anılacak bir evde büyüyen kardeşlerin hikâyesinin gizemli kapılarını aralıyor. Mike Flanagan tarafından yazılan ve yönetilen dizinin yapımcıları ise yine Flanagan ve Trevor Macy olarak karşımıza çıkıyor. Dizinin oyuncu kadrosundan dikkat çeken isimler: Michiel Huisman, Carla Gugino, Timothy Hutton, Elizabeth Reaser, Oliver Jackson-Cohen, Henry Thomas, Kate Siegel, Victoria Pedretti, Lulu Wilson, McKenna Grace, Paxton Singleton, Violet McGraw ve Julian Hilliard.

Bartu Ben

Büyük Ev Ablukada grubunun solisti ve dizilerin absürt karakteri Bartu Küçükçağlayan’ın yazdığı ve aynı zamanda başrolünü oynadığı Bartu Ben dizisinde, bir “az ünlü”nün, az daha ünlü olma hikâyesini izleyeceğiz. Yeni yayımlanan fragmanında Ezgi Mola, Şebnem Bozoklu, Oğuzhan Uğur gibi isimleri gördüğümüz dizinin yönetmen koltuğunda 34. Sundance Film Festivali’nde Dünya Sineması Dramatik Film Yarışması Büyük Jüri Ödülü’nü Kelebekler filmiyle kazanan Tolga Karaçelik oturuyor. Yapımcılığını BKM’nin üstlendiği Bartu Ben, 18 Ekim’den itibaren BluTV’de izlenebilecek.

Sorry For Your Loss

Elizabeth Olsen’ın başrolünde karşımıza çıktığı Facebook Watch dizisi Sorry For Your Loss, 18 Eylül’de yayımlandı. Dizi, kocasının ölümünün ardından bilinmezlerin açmazında kalan Leigh Shaw‘ın (Elizabeth Olsen) hayatına odaklanıyor. Oyun yazarı Kit Steinkellner’ın imzasını taşıyan dizi bir yas sürecinden gizemli drama doğru evriliyor. Steinkellner’a dizide Kelly Marie Tran, Janet McTeer ve Jovan Adepo eşlik ediyor. Sorry For Your Loss’un yönetmenleri arasında James Ponsoldt, Allison Anders, Jamie Babbit, Hannah Fidell, Azazel Jacobs, Rose Troche, Jessica Yu yer alıyor.

 

Yazının devamını okumak için tıklayın