Adana Müzik Paydaşları 8 Kasım’da caz konserinde buluşuyor

Adana Caz Kulübü kurucu üyeleri, kulübü tanıtmak, yeni üyeler kazanmak ve gelecek planlarını birlikte yapmak amacı ile müzikseverleri bir araya getirecek bir konser düzenliyor.

8 Kasım 2017 Çarşamba günü Seyhan Oteli’nde düzenlenecek olan Önder Focan, Sibel Köse konseri için, Adana Caz Kulübü kurucuları, derneğin tanıtım etkinliği olarak düzenledikleri bu konser için beklentilerini şu şekilde açıkladılar:

“Müzik endüstrisinde yaşanan sorunlar konserlerin belediye ve sponsor firmaların katkıları ile ücretsiz sunulması nitelikli müzik gruplarının seyircileri ile buluşmasını önünde ciddi engel oluşturuyor. Adana Caz Kulübü Adana’da canlı müzik mekânlarında iyi guruplarının yer alması yönünde çalışmalar yapmayı planlıyor. Bunun yanı sıra konaklama, ulaşım, etkinlik sponsorlarının katkıları ile iyi müzik yapan gurupların konserlerini gerçekleştirmeyi hedefliyoruz.

8 Kasım 2017 Çarşamba günü akşamı Seyhan otelinde bir araya getireceğimiz kitle bizim için çok önemli. Basın ve sosyal medyadan etkili bir duyuru yaptık. Adana da müzik ve sanatın farklı dallarına ilgi duyan insanları bir araya getirmeye çalıştık. Adana Senfoninin sanatçıları, ressamlar, Çukurova Üniversitesi konservatuar ve sanat ile ilgili bölümlerdeki hocalarımız, Fotoğraf ve sanat derneklerinde sanatın farklı kollarında çalışan sanatçılar, Müzik okul sahipleri, Medya da kültür ve sanat yazan basın mensupları Ç.Ü iletişim fakültesinden hocalarımız belediyelerin kültür müdürleri. Canlı müzik yapan otel ve mekânların işletmecileri müzikseverler. Kısaca o akşam bir araya getireceğimiz kitleye Adana Müzik Paydaşları diyebiliriz. Bunu yapmamızdaki amacımız senfoniden sanat müziğine, rock ve halk müziğine kadar geniş bir yelpazede canlı müzik hayatı olan şehrimizdeki sanatçılar ve müzikseverler ile birlikte Adana’mızın bu çok renkli müzik hayatının nasıl bir vizyonu olmalı, sorunlarımız, neler güçlü, neler zayıf yönlerimiz bunu hep beraber belirleyelim istiyoruz.

Konser akşamı gelen misafirlerimize bu konulardaki görüşlerini yazabilecekleri bir not hazırladık. Ayrıca görüşlerini Facebook’ta Adana Caz Kulübü sayfamızda dileyen bu konuda görüş ve önerilerini paylaşabilecek. 8 Kasım Çarşamba akşamı Sibel Köse’ye Gitarda Önder Focan, tenor saksofon da Anıl Şallıel, kontrbas Matt Hall, davulda Berke Özgümüş eşlik edecek. O akşam Seyhan oteli Balo salonunda izleyicilere konser öncesi Zafer Ofluoğlu’nun seçtiği caz parçaları çalacak. Konser saat 21:00 de başlayacak salon açılış saat 20:00’de olacak. Adana caz kulübü kurucu üyeleri olarak müzikseverlere Adana müzik paydaşlarının  gösterdiği ilgiye çok teşekkür ediyoruz.. Etkinliğin tüm biletleri satıldı. Bu yüzden etkinliği daha büyük salona taşımak zorunda kaldık”

………………………………………………………

Senfoniden sanat müziğine, rock ve halk müziğine kadar geniş bir yelpazede canlı müzik hayatı olan şehrimizdeki sanatçılar ve müzikseverler ile birlikte Adana’mızın bu çok renkli müzik hayatının nasıl bir vizyonu olmalı, sorunlarımız, neler güçlü, neler zayıf yönlerimiz nedir? Sizlerin görüşlerini öğrenmek istiyoruz.

Sizlere bu konulardaki görüşlerini yazabileeğiniz bir anket hazırladık. Ankete aşğıdaki linkten ulaşıp soruları cevaplayabilirsiniz…

 

Adana Caz Kulübü Ankete Ulaşmak için lütfen bu linke tıklayın