Adana Sıcağı – Sefa Sofuoğlu

EYY BİLİM KURULU… SİZ ADANA SICAĞI NEDİR BİLİR MİSİNİZ?

Dün oğlumu 0-14 yaş grubuna havalandırma saatinde dışarı çıkardım. 11.00-15.00 arası olan havalandırma izin süremizde saat 14.15 gibi Türkmenbaşı Bulvarı’na çıktık. Kafileler halinde çocuklar dolaşıyordu. Caddeler bayram yeri gibi… Maske takanlarla, maske takmayanlar %50 oranında sayılırdı. Caddedeki herkes sosyal mesafe tanımaksızın dolaşıyordu. Çıkmışken OT Dergisi aliim diye Kitapsan’a girmeye niyetlendim ama içeriye göz atınca anında vazgeçtim. İçerisi dışardan daha kalabalıktı.

Yarım saatlik havalandırma süresinde caddede dolaşırken meşhur “Adana Sarı Sıcağı” oğlumla bana müthiş bir fragman izletti / yaşattı. Buğulanan gözlüklerimize saçımınızın her telinden şıpır şıpır akan terler coşkuyla eşlik ediyor, sular seler gibi coşuyordu…

Geçtiğimiz günlerdeki orta karar havalarda bile maske takmayan bu insanlar eşi benzeri olmayan nemli Adana sıcağında hayattaaa maske takmaz, takmayacak.

“Aha buraya yaziyorum” derler ya, ben de “Aha buraya yazdım” yazdım.

Şimdi soruyorum… Nasıl olacak bu işler peki eeyyy bilim kurulu?

NOT: Allah tüm sağlık çalışanlarına yardım etsin, sabır versin. O kat kat kıyafetler, maskelerle görev yapmak işkence olmalıdır.