Akbank Sanat’la dijital sanat yolculuğu başlasın!

Akbank Sanat, kültür sanat etkinliklerini dijital ortama taşıyarak sosyal medya kanallarından sanatseverlerle buluşmaya devam ediyor. ‘Dijital Sanatta Şimdi’ adlı konuşma serisi, sanatçıların teknolojiyi yaratıcılıkla nasıl bütünleştirdiklerinden son dönem işlerine kadar uzanan bir yol haritası çiziyor. Serinin ilk konuğu müzisyen, akademisyen ve sanatçı Selçuk Artut. Serinin ikinci konuğu ise, fiziksel ve dijital alanlar arasındaki sınırları bulanıklaştırdığı çalışmaları ile tanınan Can Büyükberber.

Bu seriyi Akbank Sanat YouTube kanalından izleyebilirsiniz. Ayrıntılı bilgi www.akbanksanat.com adresinde.

Beykoz Üniversitesi’nden ‘Korona Günleri’ sergisi

Beykoz Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi, sanattan ayrı kalmak istemeyenler için ‘Korona Günleri’ başlıklı bir karma sergi düzenliyor. Çizgi Film ve Animasyon Bölüm Başkanı Öğretim Üyesi Dr. Hülya Küpçüoğlu yönetiminde gerçekleşen çevrimiçi sergide sanatçılar karantina günlerinde ürettikleri eserleri sergiliyor.

Sanal sergi salonuna giren kullanıcılar, gerçek hayattaki sergi gezme ritüeline uygun şekilde istedikleri koridorda gezebilecek. Tabloya yaklaştıklarında ise tablo hakkındaki tüm bilgileri okuyabilecekler. Sergiyi www.beykoz.edu.tr/content/koronagunlerisergisi bağlantısı üzerinden gezebilirsiniz.

Yazının devamını okumak için tıklayın