Altısı yerli 10 yeni film vizyonda

Türkiye’deki sinema salonlarında bu hafta altısı yerli 10 yeni film var.

Osmanlı İmparatorluğu döneminde kötü çalışma koşullarına karşı birlikte direniş gösteren Müslüman ve gayrimüslim kadınların hikayesini konu alan ‘Grev‘ haftanın dikkat çeken yapımı.

Grev

Metin Yeğin’in yönettiği filmin oyuncu kadrosunda ‘La Casa de Papel‘ dizisinde ‘Lizbon‘ karakterini canlandıran Itziar Ituño Martínez de yer alıyor. Filmin diğer başrol oyuncuları ise Tansel Öngel, Pelin Batu, Orhan Alkaya ve Nihan Aşıcı. 1910 yılının Osmanlı İmparatorluğu’nda, Bursa’da ipek işçiliği yapan kadın işçilerin kötü çalışma koşullarına karşı birlikte gösterdikleri gerçek bir direnişin öyküsünü konu alan filmin çekimleri Türkiye ve İspanya’da yapıldı.

Saklı Yüzler: Bosna

Haktan Özkan, Gökhan Tunalıgil’in yönettiği, Ayhan Krüezi, Deniz Çevik, İrem Keskin, Tolgahan Hançer ve Gökhan Tunalıgil’in başrolünde oynadığı ‘Saklı Yüzler: Bosna‘ da bu hafta izleyici ile buluşacak bir diğer yapım. Dram ve aksiyon ağırlıklı film, Bosna Savaşı sürecinde Srebrenitsa gibi katliamlarda yer almış savaş suçlularının peşine düşen Mirsad ve Haris’in hikayesini anlatıyor.

Zoraki Misafir

Mustafa Üstündağ, Uğur Yücel, Murat Akkoyunlu, Sera Tokdemir ve Bengi İdil Uras’ın rol aldığı ‘Zoraki Misafir‘ yerli komedi meraklılarının ilgisini çekmeye aday. Bülent İşbilen’in yönetmenliğini üstlendiği film, programları eskisi kadar ilgi görmeyen bir medya patronunun son bir program deneyimiyle birlikte gelişenleri konu ediniyor.

Aşk Engel Tanımaz

Alice Filippi’nin yönetmen koltuğunda oturduğu romantik komedi filmi ‘Aşk Engel Tanımaz‘ın başrollerinde Ludovica Francesconi, Giuseppe Maggio, Eleonora Gaggero, Gaja Masciale ve Jozef Gjura oynuyor. İtalyan yapımı film, nadir görülen ve ciddi bir hastalıkla boğuşan fakat tüm bunlara karşın yaşam enerjisiyle dolu bir kadının aşkı arayışını anlatıyor.

Yazının devamını okumak için tıklayın