Bu Adanalı şarkıya dikkat edin dillere düşecek – Plastic ‘Bozuk Radyo’

 

Bu Adanalı şarkıya dikkat edin dillere düşecek. Şarkının adı ”Bozuk Radyo” Grup Plastic.

Emeğnize sağlık Grup Plastic, tebrikler Atom Film, Bu şarkının nakaratı dillere düşecek dönemin ruhunu çok iyi yakalamış

Bir Yalancı var. Bir Yabancı var.

“PLASTIC”
2004 yılında Eren Tümer, Arda Öz ve Kenan Evren tarafından kuruldu. Kurulduğu dönemden bugüne genellikle yabancı sözlü alternatif rock ve türkçe sözlü rock müzik parçalarını yeniden düzenleyerek bir cover grubu olarak müzik hayatını sürdürdü. Yine bu dönem içerisinde Kötü Şeyler isimli bir beste yaparak Dream TV Yüksek Ses kanalının çektiği bir klip ile bu programda yer aldı. Yaşar Kurt’ a ait Hırsızlar isimli bir parçayı yeniden düzenleyip kaydederek bu parçayada kendi çabalarıyla bir klip hazırladı. Kendi bestelerini yapmayı sürdüren grup Hayal Kahvesi Adana performans sahnesinde Cuma akşamları program yapmayı da sürdürmektedir. Grubun amacı kendi şarkılarının kayıtlarını tamamlayıp bir albümde toplamaktır.

Bozuk Radyo şarkısı; içinde yaşanılan dünyanın gittikçe yaşanılmaz bir hale geliyor olması, savaş ve terör korkusunun hemen hemen tüm dünyada masum sivil halka empoze edilmiş olmasının ve tüm bunların bencil ve diktatör yöneticilerin bozuk bir radyodan çıkan sesler gibi anlaşılmaz ve rahatsız edici biçimde toplumlara dayatılması üzerine kurgulanıyor. Bizlere sürekli YALAN söyleyen ve bizlere çok YABANCI olan idarecilere ithaf ediliyor. Grup genellikle bu doğrultuda şarkılar üretmeyi hedefliyor.

Kayıtları Studio DB’ de yapılan, Atom Film tarafından çekilen, Yönetmenliğini Tufan Şimşekcan ve Ozan Sihay’ ın, Sanat Yönetmenliğini Oben Yılmaz’ ın üstlendiği, Murat Nama ile Soner Uygun’ ın asistanlığını yaptığı ve Cevher Hikmet Güzey’ in oyunculuğu ile Bozuk Radyo şarkısının müzik videosu.