Çağ Sanat, komedi oyunu “Al Gözüm Seyreyle” 5 Şubat

ÇAĞ SANAT TİYATRO TOPLULUĞU,”AL GÖZÜM SEYREYLE”Yİ SAHNELİYOR

Adana’nın amatör tiyatro topluluğu Çağ Sanat, komedi oyunu “Al Gözüm Seyreyle”yi 5 Şubat 2023 Pazar günü Adana Büyükşehir Belediyesi’nde sahneye koyacak.

-Yönetmen Zafer Akbaba,“Nasrettin Hoca başta olmak üzere Bektaşi fıkraları da halkın yaşamıyla ilgili tutumuna mizah yoluyla anlatmaya çalışmıştır. 

Adana’nın amatör tiyatro topluluğu Çağ Sanat, komedi oyunu “Al Gözüm Seyreyle”yi 5 Şubat 2023 Pazar günü Adana Büyükşehir Belediyesi’nde saat 20,00’de sahneye koyacak.

Zafer Akbaba’nın sahneye uyarladığı ve yönettiği komedi oyunun yönetmen yardımcılığını Mustafa Şanlı yapıyor. İdil Küçük’ün reji asistanlığını yaptığı oyunda ışık-müzik-efektörlüğünü Bülent Oğuz yaparken dekor Muzaffer Akbaba ve kostümleri de Gülistan Ö. Eğri ‘den.

Al Gözüm Seyreyle oyunda Cenk Altuntop, Mustafa Şanlı, İdil Küçük, Ali Günden, Olcay Heybeli, Gülistan Ö. Eğri, Pınar Savcı, Zafer Akbaba, Ahmet Ergen, Burhan Çayır, Ahmet Atar ve Ceylan Yaşar rol alıyor.

Çağ Sanat Tiyatro Topluluğu’nun Yönetmeni Zafer Akbaba,  ülkemizde yaşanan ekonomik, sosyal, siyasal ve hukuki sorunları mizahi bir dille anlatan, herkesi ve her kesimi içine alan, herkesin kendisinden bir şeyler bulduğu güzel bir komedi oyununu sahneye koyacaklarını belirterek, ”Oyunumuz, ünlü mizah yazarlarından derlenmiş, hepsi bizim hikayelerimizdir. Mizah sosyal bir ihtiyaçtır. Hayal ve hislerden daha çok zeka mahsulüdür. Hayatın güldürücü yönünü ortaya çıkaran bir sanat türüdür ve konularını günlük hayattan alan mizahın ana karakteri eleştirel olmasıdır. Güldürürken sorgular, düşündürür. İktidarların oluşturduğu yokluk, yoksulluk ve adaletsizlik olgusu mizahın temel konusudur. Bu nedenle mizah tarihin her döneminde iktidar gücünü ellerinde bulunduranlar tarafından pek hoş karşılanmamıştır” dedi.

Akbaba şunları kaydetti:

“Nasrettin Hoca başta olmak üzere Bektaşi fıkraları da halkın yaşamıyla ilgili tutumuna mizah yoluyla anlatmaya çalışmıştır. Çünkü mizah hayata canlılık katar, uyarıcı ve eğitici etkisi vardır. Mizah ve gülme insan için en önemli özgürlük alanıdır.”

(vş)

 

Haber Kaynak : HABER MERKEZİ
Follower kaufen YouTube Likes kaufen Insta Follower kaufen YouTube Abonnenten kaufen TikTok Follower kaufen Instagram Likes kaufen TikTok Likes kaufen Deutsche Follower YT Likes kaufen Instagram Views kaufen TikTok Live Zuschauer kaufen Likes kaufen auf Instagram Deutsche Follower kaufen TikTok Views kaufen Buzzfan