Taşar Erkol

ÇUKUROVADEVLET SENFONİ ORKESTRASI KONSERİ

7 ARALIK 2018

“NERUDA, GLIÉRE & MENDELSSOHN “

Yorum yapılamayacak kadar güzel bir konserdi…

Şef Rengim GÖKMEN yönetiminde Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası eşliğinde önce Johann Baptist Georg NERUDA’ nın Trompet Konçertosu’nu   solist trompet sanatçısı Cem SEVGİ mükemmel bir şekilde seslendirdi.        Dinleyicilerin alkışları, isteği üzerine sanatçı “biraz sonra sürpriz olacak” diyerek,kulise gitti.    

Şef Rengim GÖKMEN yönetiminde Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası, solist sanatçı Soprano Görkem Ezgi YILDIRIM, Reinhold Moritzevich GLIÉRE’ nin Koloratur Soprano Konçertosu’nu eserin değerini belirleyen nitelikleri başarılı bir şekilde yorumlayarak, Adana’lı sanatseverlere güzel bir dinleti sundu. Akışlardan sonra trompet sanatçısı Cem SEVGİ ile tekrar sahne alan Soprano Görkem Ezgi YILDIRIM Barok dönemine ait Friedrich Händel’ in trompet ve soprano için düet’ ini dinleyicilere bis olarak beraber sunarak, sürpriz gerçekleşti.

Özellikle Trompet ve Sopranonun beraber sundukları Barok dönemine ait bis unutulmaz bir andı…

Şef Rengim GÖKMEN yönetiminde Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası son olarak Jakob Ludwig Felix Mendelssohn-Bartholdy’ nin 3 numaralı “İskoç” Senfonisi’ni Adana Sanatseverleri’ ne dinletti.

Tüm eserlerin seslendirilmesinde Şef Rengim GÖKMEN’in, solist Trompet Sanatçısı Cem SEVGİ’nin, Soprano Görkem Ezgi YILDIRIM’ın, Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası’nın göstermiş olduğu yüksek performans konser sonunda ayakta alkışlandı.

Bu konserin hazırlanmasında, organizasyonunda emeği geçen tüm çalışanlara, Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası Yönetim Kurulu’na, Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası Sanatçılarına, Şef Rengim GÖKMEN’e, solist olarak katılan Trompet Sanatçısı Cem SEVGİ’YE, Soprano Görkem Ezgi YILDIRIM’a teşekkürlerimi sunarım.

         Daha nice güzel konserlerde buluşmak dileklerimle…