İlksen Utlu, Yenilerle dolu bir haziran

Haziran ayı; insan icadı zamanda, takvimlerimizde yaz günlerinin başladığına işaret eden, adında, tadında, kokusunda, ılığında coşku ve heyecan barındıran bir ay.

Önümüzde havaların adım adım ısınmaya başlayıp, güneşli, sıcak, uzun gündüzlere geçiş yapacağımız, yüzümüzü iç mekanlardan dışarı çevireceğimiz, günlerin uzamasıyla sokaklarda daha çok vakit geçirmeye heyecan duyacağımız, yazlık yerlere seyahatler yapacağımız, güneşten aldığı enerjiyle bedenimizi ısıtan, ruhumuzu kıpır kıpır yapan, kanımızı kaynatan sonsuz olasılıklarla dolu yepyeni bir ay var.

Haziran ayının bir yarısı aynı zamanda enerjileri, güler yüzleri, yaşamaya ve öğrenmeye duydukları iştahları, çok yönlü yapıları, merakları ve yeniliğe açık mizaçları ile hayata renk katan İkizler burcu insanlarına da ev sahipliği yapıyor. Sizin de etrafınızda İkizler burcu insanları varsa bu saydığım özellikleri ve o insanları aklınızdan geçirirken yüzünüze tatlı bir gülümseme yerleşmiş olmalı.

İkizlerin tüm bu özelliklerinin içinde meraklarının, öğrenmeye ve yaşama karşı duydukları iştahlarının ve yeniliğe açık hallerinin onların gelişimine çok katkı sunduğuna inanıyorum.

Her ne kadar içinde güçlükler barındırsa da insanın konfor alanından çıkıp kendini yeniliğe, öğrenmeye ve bilinmeze teslimiyete açmasının onu geliştirdiğine inanıyorum. Hayatımızda yeniye yer açtıkça yaşama deneyimimiz canlanıyor.

Geçtiğimiz hafta kendi adıma yeni duygular, yeni mekanlar, yeni insanlar, yeni ürünlerdeneyimlediğim anlarla dolu bir haftaydı.

Tüm okurlara, adım atıyor olduğumuz yeni mevsimin etraflarında yaratacağı yansımalara, değişimlere, yeni deneyimlere açık olacakları, olağanın içindeki yenilikleri görebilecekleri uyanıklıkta ve farkındalıkta keyifli bir yaz dilerim.

Bodrum Asarlık Mevkii’nin yenisi

Mirada – Asarlık

Geçtiğimiz hafta Asarlık’ın yenisi Mirada Exclusive Bodrum ve Auramind iş birliği ile düzenlenmiş olan “Yaşam Denge Kampı”na katıldım. Bu deneyim içinde birçok “yeni” barındırıyordu benim için. Öncelikle kendime ait bir yuvamın olduğu, seçtiğim memleketim olduğunu hissettiğim Bodrum’da başka bir yerde konaklamak daha önce gezinmediğim yeni duygular deneyimlememi sebep oldu.

İkinci “yeni” ise özellikle pandemiden bu yana daha çok yalnız ve kendime özel bir alan olarak yaşadığım yoga pratiğimi daha önceden hiçbir etkileşimimin olmadığı hocalar ve aralarında hiç kimseyi tanımadığım bir grup eşliğinde deneyimleme haliydi. Yoga pratiğimde kendimi çok uzun bir aradan sonra yeni insan enerjisine açtığım bir deneyimdi ve çok iyi geldi. Ortak bir ihtiyaç ve duyguyla yan yana gelmiş birbirini tanımayan bir grup insan aslında aynı çocukluğumuzda olduğu gibi hiç çekinmeden ve büyük bir rahatlıkla birbirimizle ilişki kurduk.

Alanında yetkin hocalar tarafından sunulan yoga pratikleri, aromaterapi, ayurveda, nefes teknikleri, ses meditasyonu, sanat terapisi ve yaratıcılık gibi etkinliklerle dolu yoğun bir program hazırlamıştı Auramind. Daha önce deneyimlemediğim nefes teknikleri ve ses meditasyonu gibi benim için yeni olan alanlarda da kendimi gözlemleme fırsatım oldu. Kendi üzerimde bir deney yapıyormuşçasına kamp süresince yaşadığım tüm bu yeniliklereolan yaklaşımımın nasıl olduğunu gözlemledim. Üzerine düşünmeden, kendiliğinden giyindiğim bu hal tüm deneyimimi daha da canlı ve anlamlı kıldı. Size de hayatın içinde karşınıza çıkan yeniliklere böyle bir açıklıkla yaklaşmanızı tavsiye ederim.

t24.com.tr/yazarlar/ilksen-utlu/yenilerle-dolu-bir-haziran,45081