Müzisyenler YouTube kitlesini keşfetmeli

Maalesef artık sosyal medyası güçlü olmayan müzisyenler müzik sektörü denen pastadan çok az bir pay alıyor. Elbette sosyal medyada fenomen olmadan da başarılı olan genç müzisyen gördük ama sayıları gerçekten çok az.

Müzik veya görsel sanatlarda her şeyin değiştiği devirdeyiz. Ben müzikten bahsetmeye devam edeyim. Ama bu söylediklerim pek çok sanat dalında artık geçerli. Fark edilmek için ve hatta bunun ötesinde sahneye çıkabilmek ve sanatınızdan para kazanmanız için YouTube’da daha çok tanınıyor olmanız gerekmekte. Spotify’da daha çok dinlenebiliyor olmanız lazım. Evet, maalesef bu kötü bir haber çünkü artık iyi şarkı söylemek, çok iyi besteler yapabilmek yetmiyor. Çok çok başarılı bir grubun uzun yıllar boyu iyi çalan bir gitaristi olsanız bile gruptan ayrılıp solo albüm yaptığınızda o grubun dinleyicileri tarafından umursanmama ve hatta tanınmama ihtimaliniz yüksek. Yurtdışında bu iş böyle değil çünkü pek çok müzik dergisi, kültür sanat eki, onların hayatında önemli bir yere sahip. Biz de bu tür mecralar pek az olduğundan tüm müzisyenler kendi başlarının çaresine bakmak zorunda. Koskoca ülkede milyon nüfuslu şehirlerimiz olsa da müzik alanında yayın yapan dergi sayısı çok az. Hepsi tek tek kapandı yıllar içinde.

Yazının devamını okumak için tıklayın

Follower kaufen YouTube Likes kaufen Insta Follower kaufen YouTube Abonnenten kaufen TikTok Follower kaufen Instagram Likes kaufen TikTok Likes kaufen Deutsche Follower YT Likes kaufen Instagram Views kaufen TikTok Live Zuschauer kaufen Likes kaufen auf Instagram Deutsche Follower kaufen TikTok Views kaufen Buzzfan