Ozan Sihay Röportajı

Röportaj: Gamze Bozkaya

Atom filmin kurucu ortağı,son zamanlarda instagram’da paylaştığı video ve fotoğraflarla ilgi çeken yakışıklı, karizmatik bir Adanalı:) Kendisini böyle tanımlamam samimiyetten olsa gerek..

img_1104
İsmen tanıyıp  bir projenin farklı bölümlerinde çalışmakla yüzyüzede tanışmış olduk Ozan ile ve ona direk seninle röportaj yapalım dedikten tam 2 ay sonra bu fırsatı yakaladım. Çünkü bir yandan reklam filmleri, katalog çekimleri,mekan keşifleri vb işlerinin arasında ayırdığı zaman kıymetli. Ha bu arada Ozan ve Tufan Şimşekcan son yıllarda Atom film adına çok güzel projelere imza atmışlar. Tufan ile tesadüf kısa sohbet etmiş olarak burdan onada selamlarımı iletip merak ettiklerimi aklımda kalanları sizle paylaşayım:)

img_1102
Soru : After efect  ve photoshop’ta gerçekten kaliteli paylaşımlar yapıyorsun bunun eğitimini aldın mı?

Cevap: Özel bir eğitim almadım. Dede’den kalma bir reklam şirketimiz var. Sihay reklam (gülümsüyor) Babam işin başına geçince ben fotoğraf çekme hobimi bu işle pekiştirerek, geliştirdim. Sürekli bu iş üzerine kendime ayırdığım vakitlerde videolar izleyip uyguladım.

Soru: Okul ? Üniversite yani bu bölümü okumadın?

Cevap: Hayır mezun olduğum bölüm farklı alandı. Mezun olduktan sonra hatta farklı işler denedim, fakat neden kendi dükkanımız varken diyip bu işe atıldım.

Soru: Atom film nasıl kuruldu biraz bahsetsen:) ( bu arada elimde go pro bunun açma tuşu nerede diyorum) gülüyor:)

Cevap: Tufan ile bir proje de tanışınca bu fikir doğdu ve güzel işlere imza attık.. Kısa filmlerden ödüllerle döndüğümüzde ekipmanlarımızı çoğaltıp işe yoğunlaştık.

img_1105
Soru: 2015 adana film festivali Adana konulu senaryo yarışması 1.sisin aynı zamanda festivalin jeneriklerinide siz hazırlıyorsunuz. Başka bilmediklerim var mı?

Cevap: Temsa’nın son yıllardaki reklam filmleri ve dahası için Atom filmin web sitesi bence yeterli ?

Soru: Çekimleri planlıyormusun yoksa spontonemi gelişiyor ? Çünkü kurgu da çok iyisin ?

Cevap: Herhangi bir plan olmadan gidip gezdiğim yerlerden o an videoları çekiyorum aslında

Soru: Çekimlerde kullandığın ekipmanlar? ( go proyu biliyoruz) gülüyoruz:)

img_1106

Cevap: Sony makinam ve go pro ile yapıyorum
Soru: Düzenlemeler için kullandığın 3 uygulama hangileri telefonda?

Cevap: Picsart , Snapseed ve Vsco

Sizi daha fazla yormadan röportajın kalan kısmını aklımda saklayıp Ozan’ın instagrımını takip etmeyen kalmasın diyorum

??  Ozan Sihay İnstagram

??  Ozan Sihay Videography

img_1100img_1107

Kaynak: gamzebozkaya.com

Follower kaufen YouTube Likes kaufen Insta Follower kaufen YouTube Abonnenten kaufen TikTok Follower kaufen Instagram Likes kaufen TikTok Likes kaufen Deutsche Follower YT Likes kaufen Instagram Views kaufen TikTok Live Zuschauer kaufen Likes kaufen auf Instagram Deutsche Follower kaufen TikTok Views kaufen Buzzfan