Sefa Sofuoğlu, Kimmiş bu Beyamca

Adana’da ‘’dayı-amca’’hitabı yaygındır. 12 -70 yaş arası tüm erkekler için kullanılabilir, kimse de yadırgamaz. Market otoparkında ‘’Beyamcaa, beyamcaaa…’’ diye ısrarla bir ses yankılanıyordu. Ben de merak edip ‘’Kimmiş lan bu beyamca’’ dedim kendi kendime. Birden biri kolumdan tutup ‘’Beyamcaaa mandalina poşetini unutmuşun’’ dedi. Halbuki kendimi daha hiç o mertebede görmüyordum. Kırklı yaşların başındaydım sayılır. Ama epeyce uzayıp kabarmış ve caddeye dolu yağmış misalı kısmi beyazlamış sakallarıma bakıp market görevlisi şaaak diye ‘’beyamca’’ etiketini alnıma yapıştırmıştı.
Şimdilerde sakal ve bıyığı uzatıp saldığım zaman epey level yükseltmiş oluyorum. ‘’Hacı Emmi, Büyükbaba, Dede’’ gibi tüm hitaplara dönüp bakıyorum. Ama neyseki sakal bıyığı kesince level düşüp ‘’birader, dayı’’ sesleri duymaya başlıyorum :))
50 yaş üstüüüü… Sizlerde durum nasıl?
Follower kaufen YouTube Likes kaufen Insta Follower kaufen YouTube Abonnenten kaufen TikTok Follower kaufen Instagram Likes kaufen TikTok Likes kaufen Deutsche Follower YT Likes kaufen Instagram Views kaufen TikTok Live Zuschauer kaufen Likes kaufen auf Instagram Deutsche Follower kaufen TikTok Views kaufen Buzzfan