Sinema salonlarında bu hafta 3’ü yerli 9 film vizyona girdi.

Leon ve Lucy gibi filmleriyle bilinen yönetmen Luc Besson’un yönettiği Valerian ve Bin Gezegen İmparatorluğu ve 8 yeni film bu hafta vizyona girdi.
Sinemaseverler için haftanın filmleri
Valerian ve Bin Gezegen İmparatorluğu-
Leon ve Lucy gibi filmleriyle bilinen yönetmen Luc Besson’un yönettiği Valerian ve Bin Gezegen İmparatorluğu bu hafta vizyona giren filmlerden. Filmin oyuncu kadrosunda ise Dane DeHaan,Ethan Hawke,Clive Owen,John Goodman,Rihanna gibi isimler bulunuyor.
Sinemaseverler için haftanın filmleri
Konusu:
28. Yüzyıl’da, bin gezegenden gelmiş bütün ırklar, koskoca bir metropole dönüşmüş devasa Alpha şehrinde huzur ve barış içinde yaşamaktadır. Bu hayatın oluşabilmesi için bütün ırklar kendi bilgi ve yeteneklerini diğerleriyle paylaşmıştır. Ancak Alpha’nın refah ve güvenliği, bilinmeyen bir kuvvetin yoğun tehdidi altına girmiştir. Bu gücü yok etmek ve barış ortamını koruyabilmek için özel ajanlar Valerian (Dane DeHaan) ve yardımcısı Laureline (Cara Delevingne) tüm ırkların son umudu olacaktır. İkilinin 10 saatten az zamanı vardır.
Sinemaseverler için haftanın filmleri
Churchill –
Jonathan Teplitzky yönettiği ve Brian Cox,Miranda Richardson,John Slattery,Ella Purnell’nın oynadığı Alex von Tunzelmann senaryosu olan Churchill filmi sinemaseverler ile buluşuyor.
Winston Churchill, 1944 Haziran’ında bir milyon askere yakın müttefik kuvettin gizlice İngiltere’nin güney kıyısında toplandığını öğrenir. Avrupa’yı istila etmeye ve Nazilerin sonunu getirmeye kararlıdırlar. Önlerinde duran tek şey ise Churchill’dir. Churchill, 1915 yılında Gelibolu sahillerinde vermiş olduğu yanlış kararın sonuçlarının tekrarlanmasından korkmaktadır. Yıllarca süren çatışmalarla tükenen, kuşku ve depresyondan dolayı rahatsız olan Churchill, ülkesinin Blitz’e direnmesine yardımcı olan bir kahramandır. Ancak, savaş planını destekleme gücünü bulmak için soğukkanlı eşi Clementine’in desteğine ihtiyaç duyacaktır…
Sinemaseverler için haftanın filmleri
Sarışın Bomba – 
John Wick filminin yönetmeni, David Leitch’in yönettiği ve Charlize Theron, James McAvay, John Goodman, Toby Jones, Sofia Boutella’nın oynadığı Kurt Johnstad’ın senaryosu olan “Sarışın Bomba” filmi sinemaseverler ile buluşuyor.
Sinemaseverler için haftanın filmleri
Konusu:
Lorraine Broughton MI6’in en ölümcül suikastçısıdır. Kaçış ustalığı ve yakın dövüşteki yeteneğiyle bilinmektedir. Soğuk savaş sırasında bir ajanın öldürülmesini araştırmak ve eksik ajanlar listesini bulmak için Berlin’e gönderilir. Yeni görevi için Berlin istasyon şefi David Percival ile işbirliği yaparlar ve ikisi gerilim dolu büyük bir aksiyona atılırlar. Ancak Lorraine’in gelişi gizli kalmayacaktır. Tehlikeli suikastçı kısa sürede kendisine tuzak kurulduğunu anlar. Bunu yapan teşkilatın içinden biridir. Lorraine artık kendi hayatı ve değer verdiği herkes için bu tuzağın içinden kurtulmalı ve gizemi çözmelidir…
Sinemaseverler için haftanın filmleri
Çılgın Kolej – 
Ahmet Kapucu’nun yönetmenliği ve Alper Rende, Mustafa Topaloğlu, Oya Aydoğan, Metin Yıldız, Tuğba Ekinci, Muhlis Asan, Seher Terzi’nin oynadığı Hatice Toprak, İsmail Denizciler’in senaryosu olan Çılgın Kolej filmi sinemaseverler ile buluşuyor.
Sinemaseverler için haftanın filmleri
Konusu:
Özel bir kolejdeki öğrencilerin başarısızlığına çözüm olarak başarılı bir öğrenciyi koleje kabul ederler. Anadolu’nun bağrından kopan ve burslu olarak koleje gelen Niyazi okuldaki diğer öğrencilerin dikkatini çeker. Öğrencilerin sürekli Niyazi ile dalga geçmeleri onun okulu bırakmasına neden olur. Kadınlar üzerine kitap çıkaran ünlü yazar Serdar ile karşılaşan Niyaz, çapkınlık ve kızların kontrolün sanatını öğrenir ve kendini yeni maceralar içerisinde bulur.
Sinemaseverler için haftanın filmleri
Düzensiz Düzenbazlar –
İbrahim Vurmaz yönettiği ve Ömer Gecü,Metin Keçeci,İbrahim Vurmaz,Buket Efecan,Özkan Ayalp,Güray Özcan’nın oynadığı İbrahim Vurmaz senaryosu olan Düzensiz Düzenbazlar filmi bu hafta vizyona girdi.
Sinemaseverler için haftanın filmleri
Konusu:
Girişimci ama bir o kadar da düzenbaz bir halk adamı olan Mümtaz, hayatı boyunca en kestirme yoldan köşeyi dönme peşinde koşmuş fakat her seferinde hayal kırıklığına uğramıştır. Mümtaz’ın can dostu ve yardımcısı Ziya ise, Mümtaz’ın dediğinden çıkmayan saf ve temiz kişilikli bir delikanlıdır. İki kafadar bir gün her zaman yaptıkları gibi istedikleri hayata kavuşmanın yolunu ararlar. Ancak bu sefer beklenmedik bir durumla karşı karşıya kalırlar. Daha önce kazık attıkları Kara Davut, şanssız ikiliyi bulur. Mümtaz ve Ziya veremeyecekleri bir hesabın içersindedirler. Kara Davut; Mümtaz ve Ziya’nın canını bağışlamak için kendisi adına son bir kez iş yapmalarını ister.
Sinemaseverler için haftanın filmleri
Orman Çetesi – 
Animasyon filmi Orman Çetesi bu hafta izleyici ile buluşuyor. Filmin yönetmenliğini David Alaux yaparken, Türkçe seslendirmelerini Ali Hekimoğlu,Arda Kavaklıoğlu,Selay Taşdöğen,Burçin Artut,Deniz Salman yaptı.
Sinemaseverler için haftanın filmleri
Konusu: 
Maurice tam bir penguendir ama içinde bir kaplan yatmaktadır. Bir kaplan tarafından yetiştirilen bu Maurice, penguenden çok Kung Fu ustası haline gelmiştir. Ormanda yaşayan arkadaşları olan Maurice, kendisinden önce annesinin yaptığı gibi emir vermeye ve adalete hükmetmeyi düşünmektedir. Fakat Koala Igor, çok şeytan olmayan babun bebekleriyle birlikte ormanı yok etmeyi planlamaktadır. Ormanın asilleri ormanı kurtarmalıdır.
Sinemaseverler için haftanın filmleri
Hizmetçi – 
Park Chan-Wook’un yönettiği ve Min-hee Kim,Tae-ri Kim,Jung-woo Ha,Jin-woong Jo’nun oynadığı Seo-kyeong Jeong,Park Chan-Woo’nun senaryosu olan ”Hizmetçi” filmi sinemaseverler ile buluştu.
Sinemaseverler için haftanın filmleri
Konusu: 
1930’larda geçen hikayede kendisini Kont olarak tanıtan bir dolandırıcı, gizemli ve saf görünen Japon varis Leydi Hideko’nun zenginliğini ele geçirmek için onu kendisine aşık etmeyi planlar. Sook-hee’yi ise ona yardım etmesi için Leydi’ye hizmetçi olarak kiralar. Ancak bu hizmetçinin her şeyden habersiz hanımefendisine delicesine aşık olması işleri karıştıracaktır…
Sinemaseverler için haftanın filmleri
Davud ve Câlût: İnanç Savaşı – 
Wallace Brothers yönettiği ve Matt Berberi,Michael Foster’nın oynadığı Michael Lurie,Jeffrey Giles’ın senaryosu olan Davud ve Câlût: İnanç Savaşı filmi sinemaseverler ile buluştu.
Sinemaseverler için haftanın filmleri
Konusu: 
İki büyük ve antik imparatorluk karşı karşıya geldiğinde; sıradan bir çoban olan David muhteşem bir savaşçıya dönüşür ve korkutucu devi karşısına alır. Tarihin en efsanevi savaşlarından birinin, cesaretin kanlı hikayesinin ve kaderin anlatıldığı filmin bu hafta vizyonda.
Sinemaseverler için haftanın filmleri
Cin Ayet-i Aşk – 
Ahmet Küçükkayalı’nın yönettiği ve Funda Bostanlık, Emre Kıvılcım, Gülçin Tunçok, Zeynep Ülkü Kam ve Naşit Özcan’ın oynadığı ”Cin Ayet-i Aşk” filmi, sinema severler ile buluştu.
Sinemaseverler için haftanın filmleri
Konusu:
Mutlu bir evlilikleri olan Elif ve Selim çifti, hayallerini kurdukları köy evine doğru yola çıkarlar. Güzel hayallerle çıktıkları yolculuk, köy yolunda yaşanan trafik kazası sonrası kabusa döner. Kaza sonrasında zor kararlar alan Selim tüm hayatını değiştirir. Hikaye köye yolu düşen Zeynep ile bambaşka bir hal alır.
 Kaynak: www.dunya.com