Türkiye’nin üzerinden seçim stresinin kalkmasıyla ülkede yaz tatili havası biraz daha hissedilir oldu. Önümüzdeki altı ay içinde Türkiye’de düzenlenecek müzik festivallerini derledik. Tatil ve diğer programlarınızı ‘müziğe ayak uydurarak’ yapabilirsiniz…

Diynamic Festival 2019

House müziğin Avrupa’daki en önemli temsilcilerinden DJ Solomun’a ait olan Hamburg çıkışlı Diynamic Festival 3 Ağustos’ta Istanbul’da. Kısa sürede elektronik müzik sahnesinin en prestijli festivallerinden biri haline gelen festivall, bu yıl Amsterdam, Münih ve Barcelona’dan sonra İstanbul’u ziyaret edecek. 2015’te de İstanbul’da düzenlenen festivalin adresi Volkswagen Arena olacak. DJ Solomun, Adriatique, ELAX aka Boyz Noize, Kollektiv Turmstrasse gibi isimler İstanbulluları coşturacak.

Chill Out Festival 2019

2006’dan beri bir klasik haline gelen, Lounge FM’in düzenlediği festivalin buluşma noktaları İstanbul’un ardından 19-20 Temmuz’da Bodrum Xuma Yalıkavak, 31 Ağustos’ta Çeşme olacak. Festivalde Martha Van Straaten, Alba Music, Hraach, Christian Löffler, N’to, Robag Wruhme gibi isimler sahneye çıkacak.  

26’ncı İstanbul Caz Festivali

47’nci İstanbul Müzik Festivali devam ederken ayın sonunda başlayacak 26’ncı İstanbul Caz Festivali’nden bahsedelim. İKSV’nin düzenlediği festival, bu yıl yine yüzlerce yerel ve yabancı sanatçıyı konuk edecek. 29 Haziran-18 Temmuz tarihleri arasında düzenlenecek İstanbul Caz Festivali; Snarky Puppy, Jose James, Jacob Collier, Joss Stone ve Kamasi Washington gibi isimleri ağırlayacak. 

Yazının devamını okumak için tıklayın