Altın Koza 1973

5. Altın Koza Film Festivali
Canım Kardeşim, yönetmenliğini Ertem Eğilmez’in üstlendiği, 1973 yapımı bir Türk dram filmidir. Filmin müzikleri ve senaryosu yayınlandığı döneme damga vurmuş, Altın Koza’da en iyi yönetmen ödülü Ertem Eğilmez’e verilmiştir. Filmin başrollerini Tarık Akan, Halit Akçatepe ve Kahraman Kıral paylaşır.
Ayrıca filmin müziklerini Cahit Oben yapmış, Canım Kardeşim müziğiyle o sene Altın Koza Film Festivali’nde En İyi Film Müziği Ödülü dalında ödül almıştır.
Film, yokluk içindeki bir ağabeyin hasta kardeşi için verdiği mücadeleyi konu eder. Murat, kardeşi Kahraman ve yakın dostu Halit ile birlikte yoksulluk içinde yaşamaktadır. Kahraman’ın lösemi olduğunu öğrenen Murat ve Halit’in dünyası yıkılır. Doktora göre Kahraman’ın üç aylık ömrü kalmıştır. Artık iki dostun tek gayesi Kahraman’ı mutlu edebilmektir.
En iyi Film▪️ Gelin
En İyi Yönetmen▪️Ertem Eğilmez (Canım Kardeşim) 🎞️
En İyi Kadın Oyuncu▪️Türkan Şoray (Mahpus)
En İyi Erkek Oyuncu▪️Kadir İnanır(Utanç)
En İyi Çocuk Oyuncu▪️Kahraman Kıral (Canım Kardeşim)
En İyi Film Müziği▪️Cahit Öben (Canım Kardeşim)
Follower kaufen YouTube Likes kaufen Insta Follower kaufen YouTube Abonnenten kaufen TikTok Follower kaufen Instagram Likes kaufen TikTok Likes kaufen Deutsche Follower YT Likes kaufen Instagram Views kaufen TikTok Live Zuschauer kaufen Likes kaufen auf Instagram Deutsche Follower kaufen TikTok Views kaufen Buzzfan