ÇÜ Uluslararası Adana Rhapsody Piyano Festivali ve Yarışması Tamamlandı

Rektör Prof. Dr. Tuncel, Çukurova Üniversitesi 50. Yıl Özel Ödülünü Devlet Sanatçısı Gülsin Onay’a takdim etti.

Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) 4. Uluslararası “Adana Rhapsody” Piyano Festivali ve Yarışması tamamlandı. Çukurova Üniversitesinin 50. Kuruluş Yıldönümü’ne ithaf edilen yarışma ve festivalde Devlet Sanatçısı Gülsin Onay’a Rektör Prof. Dr. Meryem Tuncel tarafından Çukurova Üniversitesi 50. Yıl Özel Ödülü verildi. Mithat Özsan Amfisi’nde 6 gün boyunca süren festival ve yarışmada Grand Prix ödülünü Salih Haşim Aktaş kazandı.

Çukurova Üniversitesi Devlet Konservatuarının Adana Büyükşehir, Seyhan, Yüreğir ve Sarıçam Belediyeleri ile Beta Transformatör, ADASO, Özler Vakfı, Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası, Tarsus AŞ ve Doremusic katkılarıyla düzenlediği, geleneksel hale gelen 4. Uluslararası Adana Rhapsody Piyano Festivali ve Yarışması 302 genç yetenekli piyanistin katılımıyla gerçekleştirildi.

Rektör Prof. Dr. Tuncel, Çukurova Üniversitesi 50. Yıl Özel Ödülünü Devlet Sanatçısı Gülsin Onay’a Takdim Etti

Seçkin Jüri Üyeleri Genç Piyanistleri Değerlendirdi

Festivalin açılışında ünlü piyanist Dr. Cem Babacan ve Doç. Gökhan Aybulus piyano dinletisini sundu, festival kapsamında piyanist Emre Şen ve Duo Motus da bir piyano resitali verdi. Türkiye ve dünyanın seçkin piyanist ve akademisyenlerinden oluşan yarışmanın jüri koltuğuna Devlet Sanatçısı Gülsin Onay, Prof. Eser Bilgeman, Doç. Gökhan Aybulus, Prof. Kamerhan Turan, Doç. Emre Elivar ve Dr. Cem Babacan oturdu. Festival ve yarışmanın yürütme kurulu başkanlığını ÇÜ Devlet Konservatuvarı Müdürü Prof. Ulviyye Güler yaparken festivalin komisyon koltuğunda ise Öğr. Gör. Bahar Nartürk, Öğr. Gör. Gizem Gökçe, Öğr. Gör. H. Çağla Çoker, Öğr. Gör. Cemre Çilenger yer aldı. Genç yetenekler 6 gün boyunca hünerlerini sergilerken yarışma ve festivalde Gökhan Aybulus Cem Babacan ve Emre Şen katılımcılarla masterclass yaptı.

ÇÜ Uluslararası Adana Rhapsody Piyano Festivali ve Yarışması Tamamlandı

Yüksek Katılım İle Gerçekleştirildi

Etkinliğin son gününde düzenlenen törenle ödüller sahiplerini buldu. Volkan Severcan’ın sunumuyla gerçekleştirilen muhteşem ödül törenine Rektör Prof. Dr. Meryem Tuncel, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Neslihan Boyan, Prof. Dr. İlker Ünlükaplan ve kent protokolü katıldı. Etkinlik Rektör Prof. Dr. Meryem Tuncel’in, festival ve yarışmaya katılan genç piyanistlerle kutlama pastası kesmesiyle başladı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından festival ve yarışmayı tanıtan tanıtım filmleri sunuldu.

Kaynak: www.adanahabermerkezi.com