Çukurova Senfoni Sevgililer Günü konseri bu akşam düzenlenecek!

Ç.D.S.O. nun sevgiyle emek verdiği bu konser Sevgililer Günü 14.02.2020 Cuma akşamı saat 20:00’de Büyükşehir Salonu’nda gerçekleşecek.

Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası (Ç.D.S.O.),bu hafta Adanalı sanatseverlere duygu dolu anlar yaşatmaya hazırlanıyor. Konseri, Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası Şefi Dağhan Doğu yönetecek.

Programda Ankara doğumlu, Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Şan bölümünü bitiren, “Sen SenSen”,”Düşlerimin Toprağı”, “Nereye Aşkım” albümlerinin sahibi ve 2015 yılında Avusturyalı sanatçı Josef Tratner’in “Divan Türkische Sofafahrten” projesinde yer alan soprano Selva Erdener ile1984 Ankara doğumlu, Ankara Devlet Türk Halk Müziği Korosunda Ritim Sanatçısı olan Burak Çakır ve müziği TRT Ankara Çocuk Radyosuyla başlayan, henüz 18 yaşındayken senfoni orkestralarıyla çalışarak “Senfoni Orkestralarının En Genç Solist Kanunisi” olan, Danimarka Kraliçesi II. Margrethe ve Kazakistan Cumhurbaşkanı Nursultan Nazarbayev tarafından Devlet Nişanı ile onurlandırılan ve Mersin Devlet Türk Müziği Korosu’nda görev alan kanun sanatçısı Ahmet Baran solist olarak yer alacak.

Solistler, Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı Kompozisyon ve Orkestra Şefliği Anasanat Dalında Öğretim Görevlisi olan besteci Turgay Erdener’in “Turkuvaz Şarkılar”ını ve Eray İnal’ ın  ‘’ Yaz Akşamı ‘’, ‘’ İpek Yolu ‘’,’’ Mesnevi ‘’ adlı eserlerini seslendirecekler.

Ç.D.S.O. nun bu konseri Sevgililer Günü 14.02.2020 Cuma akşamı saat 20:00’de Büyükşehir Salonu’nda gerçekleşecek.

Kaynak: www.yeniadana.net