Gündoğdu Sanat Günleri başlıyor

 

Gündoğdu Holding-Vakfın 30. Yılında 7 milyon TL’ye mal olan yeni ek hizmet binasının içerisinde bulunan bölgenin en büyük sanat galerisi önemli bir sergi ile kapılarını açıyor.

Ünlü ressamlardan Müslüm Teke’nin 17.Kişisel Resim Sergisi 10 Ekim tarihinde Gündoğdu Sanat Galerisinde sanat severler ile buluşacak ve 28 Ekim tarihine kadar gezilebilecek.

Gündoğdu Sanat Galerisi Direktörü Nini Önözden, bu galerinin sanat adına çok anlam ifade edeceğinin altını çizerek, yıl boyunca sergiler ve workshopların yer alacağını söyledi. SANATÇI

ÇOCUĞUN FARKINDALIĞI YÜKSEK OLUR 
Nini Önözden: “Salonumuzda bilinen bir sanatçının sergisi 3 hafta açık kalacak. 2 hafta ise öğrencilerimizin ciddi sergileri yer alacak. Gündoğdu olarak sanatı çok önemseyen bir kurumuz. Tüm öğrencilerimiz mutlaka buraya gelip sanatçının ürünleriyle ve kendisiyle tanışacaklar. Sanata ilgi duyan bir çocuk için bu galeri çok anlam ifade edecek. Sanata yönelen çocuk farkındalığı yüksek, başkasının görmediğini gören ve seçici bireyler olur.” BÖLGE İÇİN ÇOK BÜYÜK BİR ŞANS Ressam Müslüm Teke ise, Gündoğdu Sanat Galerisinin Bölgemiz ve Adana için çok büyük bir şans olduğundan bahsederek, böyle büyük bir galeri olan başka okul görmediğini söyledi. Müslüm Teke, sergi ile ilgili olarak ise “Çalışmalarım yağlı boya ağırlıklı karışık teknikten oluşuyor. 50 eser yer alıyor. Temamız insan. Figüratif resimler ve portre sentezlemesi. Resimlerin insanın bilinçaltının yüze yansıması diyebiliriz. Ayrıca burada kağıt üzerine desen çalışmalarımızda yer alacak” diye konuştu.

25 BİN KİŞİLİK BÜYÜK GÜNDOĞDU AİLESİNE TEŞEKKÜR 
Müslüm Teke, öğrencileri, velileri ve mezunları ile 25 Bin Kişilik Büyük bir Aileye dönen Gündoğdu’nun sanata büyük önem ve değer verdiğini vurgulayarak, “Bu büyük ailenin tüm bireylerine sanat ve sanatçılar adına çok teşekkür ediyorum” açıklamasını yaptı.