Komünist Osman’ın İstanbul galası yapıldı

Yılın en çok ilgi çeken yapımlarından Osman Özgüven belgeselinin İstanbul galası yapıldı.

Yılın en çok ilgi çeken yapımlarından Osman Özgüven belgeselinin İstanbul galası yapıldı. Cemal Reşit Rey Konser Salonu’ndaki etkinliğe katılanlar arasında Osman Özgüven ve yurttaşların yanı sıra gazetemiz Yayın Kurulu Üyesi Şükran Soner, Yayın Koordinatörü Ferda Öngün, Şişli Belediye Başkanı Muammer Keskin, CHP Parti Meclisi Üyesi ve İstanbul Milletvekili Adayı Gökhan Günaydın, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, eski Kültür Bakanı Ercan Karakaş, sanatçılar Cahit Berkay, Meltem Taşkıran,  Basın Konseyi Başkanı Pınar Türenç, gazetelerin birçok yönetici ve yazarları da yer aldı.

“HER YERDE BİR OSMAN ÖZGÜVEN OLMALI”

Siyasi yaşamını SODEP, SHP ve CHP’de sürdüren 80 yaşındaki Osman Özgüven’in dört dönem boyunca İzmir Dikili Belediye Başkanlığı’nda yaptıklarını gözler önüne seren yönetmen Gökmen Ulu,  “14 Mayıs’ta bu iktidar gittikten sonra görevlerimiz bitmeyecek elbet. Çünkü biliyoruz ki, adalet, özgürlük, eşitlik mücadelesi, emek, barış, demokrasi mücadelesi uzun soluklu bir serüven. Osman Özgüven ve yoldaşları bizlere bu hikayede bir kişinin yerel, genel, evrensel ekseninde ne çok şeyi değiştirebileceğini gösterdi. İşte biz önümüzdeki süreçte, özellikle yerel yönetim sürecinde Osman Özgüven’i fikirdaşlarıyla, onurdaşlarıyla birlikte anlatmayı bir görev sayıyoruz. İnanıyoruz ki, yurdumuzun dört bir yanında her ilde, her ilçede, her kasabada, her köyde bir Osman olmalı” diye konuştu.

“HERKESİN İZLEMESİ İÇİN ELİMDEN GELENİ YAPACAĞIM”

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, “Malum, iktidardaki kötülüğün gitmesine 18 gün kaldı. Adaylarımız, örgütlerimiz, sokakta herkes çalışıyor. Bu gece açıkçası arkadaşlarımız sahada çalışsınlar diye ‘planlarınızı iptal etmeyin’ demiştim. Ama çok pişman oldum. Keşke sahada geçirecekleri o üç saati burada geçirmiş olsalardı. Ama bu özrümün gereğini hemen yapacağım. Osman Özgüven Belgeselini sözümün ulaştığı, sesimin ulaştığı herkesin izlemesi için elimden geleni yapacağım” dedi.

Yazının devamını okumak için tıklayın