Modern ‘radyo tiyatrosu’ günleri: Yönetmen Seren Yüce’nin yedi bölümlük podcast dizisi Denge’m yayında

Bilim kurgu dizisi “Denge’m”in oyuncularından Tülin Özen “Podcastin en çekici tarafı sansürsüz ve görüntü manipülasyonundan uzak olması” diyor.

Radyo günlerinin ‘Radyo Tiyatrosu‘ ve ‘Arkası Yarın‘ gibi unutulmaz projeleri, güncel diziler ve podcast kayıtlarıyla tekrar gündemde. Yönetmen Seren Yüce‘nin ilk podcast dizisi “Denge’m” yayına girdi. Yedi bölümlük bilim kurgu dizide umudunu kaybeden Hamza isimli bir matematikçi, kafasına yerleştirilen çiple ilişki yaşıyor ve zamanla çipten gelen sese âşık oluyor.

Yönettiği Çoğunluk ve Rüzgârda Salınan Nilüfer filmleri ve Türkiye’nin ilk internet dizisi Masum ile büyük ilgi gören ve ulusal / uluslararası ödüller kazanan Seren Yüce, neden podcast dizisi yaptığını T24‘e “Denemek istedim. Görüntü olmadan sadece sesle bir hikâye anlatabilme fikri ilgi çekici” sözleriyle açıkladı. Semih Kaplanoğlu‘nun yönettiği Meleğin Düşüşü filmindeki rolüyle Altın Portakal’da ‘En İyi Kadın Oyuncu’ ödülünü kazanan; tiyatro, sinema ve dizi film sektöründe çok sayıda önemli projede rol alan, son olarak Cem Yılmaz‘ın Karakomik Filmler‘i ile Netflix dizisi Bir Başkadır‘da izleyici karşısına çıkan oyuncu Tülin Özen, ‘Denge’m‘ ile ikinci kez podcast dizisinde rol üstleniyor. Özen, podcast dünyasının kendisi için en çekici yönünü “sansürsüz ve görüntü manipülasyonundan uzak olması” olarak tarif ediyor.

Seren Yüce

23. Uluslararası Ankara Film Festivali’nden ‘En İyi Erkek Oyuncu‘, 16. Altın Koza Film Festivali’nde ‘En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu‘ ödülü kazanan, çok sayıda tiyatro, film ve dizi filmde rol alan Osman Sonant,Denge’m‘in başrolündeki Hazım karakterini seslendiriyor.

Yönetmenliğinin yanı sıra senaryosunu da Seren Yüce’nin yazdığı dizide, seslendirmeleri yapan diğer oyuncular arasında Yasemin Çonka, Tülay Günal, Esme Madra ve Cem Zeynel Kılıç yer alıyor.

Yapımını Podbee Media’nın üstlendiği ve Türkiye’de yapılan ikinci kurmaca podcast dizisi olan “Denge’m“, Spotify, Apple Podcast, Google Podcasts, Deezer platformlarında yayınlandı.

Yazının devamını okumak için tıklayın