Naci Görür’den Adana uyarısı: Yönetimlere ilettik

Adana ile ilgili yeni bir açıklamada bulunan Prof. Dr. Naci Görür, “Maraş ve Gaziantep depremleri stres transfer etmiş olabilir diye yönetimleri uyardık” dedi.

Yer bilimci Prof. Dr. Naci Görür, Maraş merkezli depremlerde yıkıma uğrayana 11 ilden biri olan Adana ile ilgili yeni bir açıklamada bulundu.

Naci Görür'den Adana uyarısı: Yönetimlere ilettik - Sayfa 2

‘ADANA HAVZASINA DALLANARAK DEVAM EDİYOR’

Görür, kırılmayan Sorgun fayına dikkat çekerek, şu uyarılarda bulundu:

“Arkadaşlar, Adana hep soruluyor. Herkes aynı şeyi tekrar tekrar soruyor. Kaygılarınızı anlıyorum, ama mümkün olduğunca insanımıza yararlı olacak, onları doğru yönlendirecek konular üzerinde duralım.

 
Naci Görür'den Adana uyarısı: Yönetimlere ilettik - Sayfa 3

Maraş’ta 7,5 deprem üreten Sürgü fayı kırıldı, ama onun batı-güneybatı uzanımı olan Sorgun fayı kırılmadı. Bu fay Adana havzasına dallanarak devam ediyor. Maraş, Yumurtalık, Osmaniye ve Ceyhan yörelerinde DAF’ın kolları var.

Naci Görür'den Adana uyarısı: Yönetimlere ilettik - Sayfa 4

Bu kollar üzerine Maraş ve Gaziantep depremleri stres transfer etmiş olabilir diye yönetimleri uyardık. Amaç doğru şeyler yapmak, yerleşim yerlerimizi deprem dirençli yapmak.

Naci Görür'den Adana uyarısı: Yönetimlere ilettik - Sayfa 5

Bilim durum ne ise onu söyler, istediğimizi, hoşumuza gideni değil. Lütfen insanları suçlamayalım, söylemedikleri şeyi söylemiş gibi yapmayalım bu işleri siyasileştirmeyelim. Gelin hep beraber deprem konusunda insanlarımıza, yöneticilerimize destek olalım, sevgiyle.”

Yazının devamını okumak için tıklayın
Follower kaufen YouTube Likes kaufen Insta Follower kaufen YouTube Abonnenten kaufen TikTok Follower kaufen Instagram Likes kaufen TikTok Likes kaufen Deutsche Follower YT Likes kaufen Instagram Views kaufen TikTok Live Zuschauer kaufen Likes kaufen auf Instagram Deutsche Follower kaufen TikTok Views kaufen Buzzfan