NEVİN, Hayatınıza biraz boğazın tuzunu Biraz Hisar’ın rüzgarını Biraz da Adana’yı katacak

Özel Haber: Sefa SAYGIDEĞER 

D. Ali Yıldız’ın yazdığı Biyografik Roman türündeNevin, Boğaz’ın TuzuHisar’ın Rüzgârı” adlı kitap raflardaki yerini aldı.Ardis Kitap’ın yeni yayını olan ve en çok satanlar listesine girmeye şimdiden aday ‘NEVİN’i heyecanla okuyacaksınız.  

Her devrin ona karakter katan yazarları olduğu gibi her devrin yazılmadan geçilemeyecek karakterleri de vardır. Biyografik roman “Nevin, Boğaz’ın Tuzu Hisar’ın Rüzgârı” işte bu tanıma en iyi uyan isimlerden birini Nevin Sudi Karataş’ı anlatıyor. Sanatçılar, dönemin ünlü iş insanları, politikacılar… 

Kimler yok ki bu hikâyede? 

Nevin’in Rumelihisarı’ndaki çocukluk yıllarıyla başlayan kitap, şehrin özellikle de 40’lı ve 50’li yıllardaki panoramasını sunuyor. Ermeni, Rum, Türk, Musevi, Müslüman… Birçok etnik ve dini kimliğin bir arada barış içinde yaşayabildiğikozmopolit dokunun, burayı İstanbul yapan en önemli özelliklerden biri olduğunu bize bir kez daha hatırlatıyor. İstanbul ve yine dönemin önemli şehirlerinden biri olan Adana arasında geçen, bir çoğu aşkla, heyecanla örülü hikâyelerde bu iki şehrin olduğu kadar, dönemin Türkiye’sinin de gündelik yaşam, eğlence hatta siyaset kültürüne dair capcanlı ve gerçekçi bir anlatıma şahit oluyoruz. 

Biyografik romanın günümüzdeki iyi örneklerinden biri olan “Nevin, Boğaz’ın Tuzu Hisar’ın Rüzgârı” sizi Boğaz’ın tatlı esintileri üzerinde adeta bir uçan halıdaymış gibi, sihirli bir yolculuğa çıkaracak. Onunla, Adana’nın bembeyaz pamuk tarlalarını dahi görecek; dönemin ünlü gazinolarının içinden geçip, şarkılara hatta “skandallara” şahit olacak, Nevin’in bir ömre bin ömür eklemekteki başarısına tanıklık edeceksiniz. Güzel yaşamanın ustalık istediğini bir kez daha hatırlatan, Hisar’ın sarı saçlı mavi gözlü kızı Nevin’in yaşamını heyecanla okuyacaksınız. 

https://www.5ocakgazetesi.com/nevin-bogaz-in-tuzu-hisar-in-ruzg-ri-14045

Ardis Kitap

Kitap Özellikleri

Cilt Durumu:Ciltsiz
Basım Tarihi:Kasım 2018
Basım Yeri:Türkiye / İstanbul
Boyutlar:13,50 x 20,00 cm
Basım Dili:Türkçe
Kağıt Tipi:1. Hamur
Sayfa Sayısı:280
Barkod:9786056849510

Kategoriler

Edebiyat / Biyografi-Otobiyogafi,Edebiyat / Roman

Katkıda Bulunanlar

Kapak Tasarım
Murat Kavak

Düzelti – Redaksiyon
Mustafa Yaşar

Genel Yayın Yönetmeni
Ahmet Yılmaz

Katkıda Bulunan (İçerik)
Zeynep Bilmez

Hazırlayan
Şansım Adalı
Ahmet Yılmaz

İletişim: Ardis Kitap, Hamursuz Sok, İcadiye Mah, No: 23/16, Üsküdar – İstanbul

Tel: 0216 334 64 15

E-mail: ahmet@ardiskitap.com

Web: www.ardiskitap.com