Orhan Pamuk 5 Mart’ta Adana’da

Orhan Pamuk Adana’da

Türk edebiyatının Nobel Ödüllü usta yazarı Orhan Pamuk, Çukurova Belediyesi’nin konuğu olarak Adana’ya geliyor. Çukurova Belediyesi ve KİTAPSAN’ın birlikte düzenlediği imza günü ve söyleşi için 5 Mart’ta Adanalılarla buluşacak olan ünlü yazar Orhan Kemal Kültür Merkezi’nde halkla söyleşecek.

ÇUKUROVA VE KİTAPSAN’IN İŞBİRLİĞİ

Edebiyatımızın usta kalemi Nobel Edebiyat Ödüllü yazarı Orhan Pamuk Çukurova Belediyesi ve KİTAPSAN’ın işbirliği yaparak düzenlediği iki ayrı organizasyona katılmak amacıyla 5 Mart Cumartesi günü Adana’da olacak. Orhan Pamuk için aylardır ciddi hazırlık yapan Çukurova İlçe Belediyesi ile KİTAPSAN yönetimi, Türkiye’nin sesini tüm dünyaya duyurmayı başarmış olan edebiyatçının ağırlanması için özel bir program hazırladı.

KİTAP İMZASINDAN SONRA SÖYLEŞİ

Türkiye’nin ulusal ve uluslararası gururu olan yazar Orhan Pamuk 5 Mart Cumartesi günü geleceği Adana’da art arda iki programa katılacak. Pamuk’un ilk durağı saat 13.00-15.00 arasında son kitabı Kırmızı Saçlı Kadın’ı okurları için imzalayacağı M1 Alışveriş Merkezi’ndeki KİTAPSAN. Nobel Ödüllü yazar Orhan Pamuk’un ikinci durağı ise Çukurova Belediyesi Orhan Kemal Kültür Merkezi olacak. Yazar son romanı Kırmızı Saçlı Kadın’ı okurlarına anlatacak, olası sorulara yanıt verecek.

EDEBİYATIMIZIN ONURU, GURURU

Sadece Türk edebiyatında değil, dünya edebiyatında da büyük ses getirmiş olan Orhan Pamuk’u ağırlamaktan çok büyük bir mutluluk duyduğunu ifade eden Doğu Akdeniz Belediyeler Birliği ve Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, “Usta yazarımız Sayın Orhan Pamuk müthiş kalemi ve üretkenliği ile Nobel’e uzanabilmeyi başarmış ilk ve şimdilik tek yazarımız. Kendileri tüm Türkiye’nin olduğu gibi bizim de onur ve gurur abidemiz. 5 Mart’ı Adana olarak iple çekiyoruz” diye konuştu.

Orhan Pamuk afis