‘Şimdi 90’lar 2’ albümünün konserleri Mersin ve Adana Jolly Joker sahnesinde yapılacak

Türk pop müziğinin 90’lı yıllarına damgasını vuran 12 sanatçıyı bir araya getiren “Şimdi 90’lar 2” albümü birkaç gün önce çıktı ve iTunes’ta bir numaraya yerleşti.

Her geçen gün geçmişe daha bir özlem duyuyoruz. Özellikle yaklaşık 20 yıl öncesine! Yani daha insanca ve özgür yaşadığımız günlere…

“Şimdi 90’lar 2” albümü yakın zamanda çıktı. Bize özlediğimiz müziği ve tabii o müzikleri dinlerken yaşadığımız güzel günleri hatırlattı. Bence müzik de aynı koku gibi hiç unutulmuyor. Bir melodi çok şey hatırlatır ya insana, albümü dinlerken geçmişe yolculuk yapıyorsunuz. 12 sanatçı ve 12 şarkı. Kimler yok ki albümde; Yonca Evcimik, Sibel Alaş, Reyhan Karaca, Hazal, Erdal Çelik, Jale, Boran, Uhde Seçil, Eda & Metin Özülkü ve Oya & Bora, Seyyal Taner… 

Biz ise Oya & Bora, Eda ve Metin Özülkü, Seyyal Taner ve prodüktör Hakan Eren ile albümü konuştuk. Hepsinin ortak cümlesi; samimiyet, sıcaklık ve saflık oldu. 

90’LAR RUHUNUN BİR YANSIMASI…

90’ların efsane ikilisi Oya & Bora, bu projeyi orijinal versiyonuna sadık kalındığı için sevinçle kabul etmiş. “90’lar şarkıları, 90’lar ruhunun bir yansıması; heyecan, tutku, samimiyet ve saflık… Bütün sanatçı arkadaşlar yine aynı heyecan ve coşkuyla mikrofon başına geçtik, albümü tamamladık. Gösterilen ilgi hepimizi çok mutlu etti elbette” diyen ikili, “Şarkı seçimini nasıl belirlediniz” sorusuna şöyle cevap veriyor: “Şarkı seçimini ve sanırım bütün repertuvarı bu konuda tartışmasız uzman olan ve 90’ları çok iyi tanıyan prodüktörümüz Hakan Eren yaptı.”

“Sizi neden göremiyoruz müzikten koptunuz mu? Neler yapıyorsunuz” soruma Bora cevap veriyor: “Oya da ben de müzikten kopmadık, pop müzik kulvarından ayrıldık sadece, aradan geçen zamanda pek çok dizi için şarkılar seslendirdik, film müzikleri yaptık. Ben İncesaz grubunda solist olarak da müzik çalışmalarını sürdürüyorum. ‘Şimdi 90’lar 2’ albümünün müzik mix’lerinde ve mastering aşamasında da katkım olduğu için ayrıca çok mutluyum.” 

Yazının devamını okumak için tıklayın