Sunum ve Söyleşileriyle 5 Usta

 

CUMHURİYET’İMİZİN 100. YILINDA 100’ÜN 100’Ü ADANALI FOTOĞRAFÇILAR SERGİSİ
ADANA FOTOĞRAF HAFTASI’nın ilk yılı için bizce mütevazı bir program hazırlamış olsak da çok iddialı bir fotoğraf sergimiz var:
Cumhuriyet’imizin 100’üncü yılında, hafızalarımıza bir hatıra da biz ekleyip 100’ÜN 100’Ü isimli bir fotoğraf sergisi ile ADANA FOTOĞRAF HAFTASI başlıyor.
100’ÜN 100’Ü FOTOĞRAF SERGİSİ’ne “İddialı bir fotoğraf sergisi” diyoruz çünkü sergide yer alan fotoğrafların sahiplerinin tamamı Adanalı! ✊
Sanatçılarımızın bazıları Adana’da doğmuş ve hâlâ Adana’da yaşıyor…
Bazıları Adana’da doğmuş, büyümüş ama hayat rüzgârı onları Türkiye’nin, dünyanın başka şehirlerine savurmuş…
Bazıları işi, bazıları eşi nedeniyle Adana’ya gelmiş ve bir daha ayrılamamış…
Bazıları ise Adana’nın portakal çiçeği kokulu sokaklarını adımlamış, sıcak dostluklar kurmuş, ömür boyu unutamayacağı hatıralarla istemeye istemeye Adana’dan ayrılmış…
100’ÜN 100’Ü ADANALI FOTOĞRAFÇILAR FOTOĞRAF SERGİSİ, işte o Adanalıların, Adanalı 100 fotoğrafçının birer fotoğrafı ile oluştu.
Bu sergi bir ilk.
Tamamı o kentin sanatçılarının eserlerinden oluşan bir sergi olması ile bir ilk.
Sergide yer alan sanatçılarımızın tamamını tek tek aradık, konuştuk, “Türkiye’de ilk kez yapılacak bir sergi olacak,” deyip sergiye “100’ÜN 100’Ü”ne davet ettik.
Hiçbiri kırmadı bizi, heyecanımıza heyecan kattılar mutluluğumuzu paylaştılar, bu harika sergide yer aldılar.
Hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyoruz.
YÜREĞİMİZDE YAŞAYANLAR
Sadece Adana’daki fotoğrafçı dostlarımızın değil, fotoğraf dünyasının tamamının yakından tanıdığı, sevdiği, saygı duyduğu, ancak aramızdan erken ayrılan dostlarımızı da unutmadık.
YÜREĞİMİZDE YAŞAYANLAR fotoğraf sergimiz ile de dostlarımızı anıyoruz
Follower kaufen YouTube Likes kaufen Insta Follower kaufen YouTube Abonnenten kaufen TikTok Follower kaufen Instagram Likes kaufen TikTok Likes kaufen Deutsche Follower YT Likes kaufen Instagram Views kaufen TikTok Live Zuschauer kaufen Likes kaufen auf Instagram Deutsche Follower kaufen TikTok Views kaufen Buzzfan