Ustam seslendi yazlıktan Burhan Şeşen’den seçime katılın çağrısı

Ada çayını çok severim ama içmesini değil. Yapraklarını yakmayı ve çıkan kokunun rahatlatıcı aromasını çok severim. Pek adlandırılabilecek bir koku değildir ada çayının kokusu. Tarçın gibi, gül gibi hemen tanınabilen ve herkese hitap edebilen bir koku değildir. Bu günlerde ada çayının bu rahatlatıcı ve sakinleştirici kokusu çok yardımcı oldu bana, çünkü bu dönem çok yoğun bir dönem.

Başkanlığını yaptığım MÜYORBİR (Müzik Yorumcuları Meslek Birliği)’in 29 Eylül’de 11. Olağan Genel Kurulu var. Seçim atmosferi bizler için zor bir süreç. Seçilmek için her şeyin mübah olduğu bir atmosferin içinde yer almak ve bununla mücadele etmek hiç kolay değil.

Zira bizler hayata farklı bakıyoruz. Bunun için müzisyenliği seçtik. Müziğin sihrine inandık. Bunun için bağırmak, çağırmak, yalan söylemek, olmayacak vaatlerle üyeyi kandırmak, sadece bir seçim kazanmak adına inandığımız değerlerden vaz geçmek mümkün değil. Bizler hakediş mücadelesine kendini adamış ama hâlâ sahneye çıkan, şarkı söyleyen konserler veren müziğin bize açtığı bu sihirli yolda, alkışların yolumuzu aydınlattığı bir avuç romantiğiz, hayalperestiz.

Bizim için telif mücadelesi çok şey ifade eder ama rengi solmuş siyah ya da kahverengi renkli sahte deriden bir koltuk hiçbir şey ifade etmez.

Dün gece yarısını çoktan geçmişti saat. Sabah’ın ilk ışıklarına kadar oturdum. Sadece oturdum. Ne kitap okudum ne film izledim ne de başka bir şey. Her durumda düşünmeyi sevdiğimden midir nedir müzikten elini eteğini çekmiş Güneyde ya da Ege’de bir yerlere yerleşmiş bir zamanlar popüler olmuş büyüklerimi düşündüm. Usta çırak ilişkisini çok önemseyen biri olarak düşündüm. Ustalarıma saygısızlık yapmadan bunları nasıl anlatacağımı düşündüm. Ama benden yaşça büyük her müzisyen de ustam değil ki… Usta değil ki… Ustalık bambaşka özellikler gerektirmeli. Sadece nefes alıp veren usta mı olur? Sadece hit olmuş bir şarkıyla sanat hayatına devam eden bir usta mı olur? Öğrenci yetiştirmeyen, mesleğini sürdürmeyen, kendini geliştirmeyen bir usta mı olur?

Kendi ufacık çıkarları için bir mesleğin saygınlığını yitirmesine izin veren usta mı olur?

Hak edip etmediğine bakmaksızın ufacık paraları cebine atmak için her türlü dalavereye göz yuman usta mı olur?

https://www.birgun.net/haber/ustam-seslendi-yazliktan-359788

Follower kaufen YouTube Likes kaufen Insta Follower kaufen YouTube Abonnenten kaufen TikTok Follower kaufen Instagram Likes kaufen TikTok Likes kaufen Deutsche Follower YT Likes kaufen Instagram Views kaufen TikTok Live Zuschauer kaufen Likes kaufen auf Instagram Deutsche Follower kaufen TikTok Views kaufen Buzzfan