Adana’ya yeni sanat galerisi

KORART Sanat Galerisi açıldı

Adana’da Ressam Rahime Korkut koordinatörlüğündeki KORART Sanat Galerisi, Ziyapaşa Bulvarı’nda açıldı.

Korart Sanat Galerisinde 13 Kasım 2016 tarihine kadar sürecek olan Denizhan Özer küratörlüğünde “Eski Düşler, Yeni Gerçekler” isimli sergiyle ilk kez kapılarını Adanalı sanat severlere açtı.

Habip Aydoğdu, Resul Aytemür, Bedri Baykam, Birnur Eraldemir, Süleyman Erdal, Hakan Esmer, Bahri Genç, Deniz Gökduman, Gülercan Hacıoğlu, Kemal İskender, Ekrem Kahraman, Suat Karaaslan, Ali Raşit Karakılıç, Banu Muratlı, Murat Özbakır, Mustafa Özbakır, Aslı Özok, Şahin Paksoy, Deniz Pireci, Güngör Taner, Raife Tokyürek, Oben Yılmaz’ın yer aldığı sergide, sanatçılar geçmiş ile yaşadığımız zaman dilimi arasında yaşanılan hayata dair çelişkileri, gerçekleri, belirsizlikleri ve zamana bağlı değişimi ayrı ayrı hikayelerle anlatıyor. Denizhan Özer, sergi hakkında şu bilgileri verdi:
“Günümüz insanının geleneğe bağlı yaşam tarzını hızla değiştirerek farklılaşması, toplumsal hayatın değişmesi ve ait olduğu doğadan hızla uzaklaşması modern hayatın yarattığı kaotik bir durumdur. Gelişen teknoloji, farklılaşan düşünce yapısına bağlı algılama tarzımızı değiştirmesi ve hızlanan hayatın yarattığı bu durum zorlukları da beraberinde getirerek geride kalan hayata ait düşlerin, yaşanmışlıkların, hatırlanmasına olanak sağlamaktadır. Birey olarak özgürlüğünü ilan eden modern insanın, yaşadığı çevreye ve içinde bulunduğu topluma yabancılaşmasının yarattığı bu durumu irdeleyecek olan sergi, günümüz insanının yaşantısını ve çıkmazlarını izleyici ile tartışmayı amaçlamaktadır”

sanat_galeri_korart (1)

“Eski Düşler Yeni Gerçekler” sergisi pazar günü haricinde her gün 11.00 – 18.00 saatleri arasında Korart Galeri’de ( Çınarlı Mah. Ziyapaşa Bulvarı No:58/1 Tayfun Apt. Zemin kat Seyhan /Adana) görülebilir.

Galeri ve serginin açılışına CHP Adana Milletvekili Zülfikar İnönü Tümer, CHP Adana İl Başkanı Ayhan Barut ve çok sayıda sanatsever katıldı.

www.adanaulus.com