Bu hafta Adana’da vizyondaki filmlerden seçtiklerimiz – Gizem Çadırcı

Vizyonda Bulduklarımız

‘’ Ben istiyorum ki; film, siz sinema salonunu terk ettikten sonra başlasın’’ Jacques Tati

İlk toplu film gösterimi 28 Aralık 1895’te Capucines Bulvarı’ındaki Grand Cafe’de sinematografın mucitleri Auguste ve Louis Lumiere kardeşler tarafından gerçekleştirildi ve bu gösteri sinemanın başlangıcı kabul edildi. Sinemanın başlangıcından bu yana insanları bu salonlara çeken şey neydi?

Bir kaçış! Birkaç saatliğine de olsa küçük bir koltukta dışarıdaki dünyadan, evden, işten, okuldan uzakta bir dünya. İnsanlar günlük hayatın stresinden sinema ile uzaklaşıyordu bir perdeden yüz binlerce hayata atılan bir bakış. Gelin bu hafta beyaz perde’de neler var bir bakalım…

 

panda

Kung fu panda 3 – Jennifer Yuh Nelson & Alessandro Carloni

Vizyonda

1 saat 35 dakika. Amerikan- Çin ortak yapımı 3D Animasyon macera/ komedi filmi. Po’nun kayıp olan babasının ortaya çıkışıyla panda cennetine doğru bol aksiyon ve komedi dolu maceraları başlar. Eğlenceli animasyon serilerinden biri olan kung fu panda vizyonda izleyicilerini bekliyor.

 

 

 

 

5.-dalga

5. Dalga – J Blakeson

Vizyonda

1 saat 52 dakika Amerikan yapımı bilim kurgu/gerilim filmi. İnsan görünümlü Uzaylıların istilasından kurtulan genç bir kız erkek kardeşini arar kardeşini ararken uzaylı olup olmadığını anlamadığı bir çocuk yardımcı olur. 5. Dalga dünyanın sonunu getirecektir ve kaçmak zorunda olan cassie’nin bu yabancıya güvenmekten başka çaresi yoktur . 5. Dalga Rick Yancey’nin çok satan romanından esinlenilerek beyaz perdeye aktarıldı. Bilim kurgu ve gerilim türünü seven izleyicilerini bekliyor.

 

 

london

Kod Adı: Londra – Babak najafi

Vizyonda

1 saat 35 dakika ABD- İngiltere-Bulgaristan ortak yapımı aksiyon türü film. İngiltere Başbakanının zamansız ölümü sonrasında dünyanın en güçlü liderlerinin katılacağı bir cenaze töreni düzenlenir ve gelmiş geçmiş en yüksek güvenlik önlemlerinin alındığı bu organizasyon sırasında Londra’da ardı ardına bombalar patlamaya başlar. Babak najafinin yeni filmi kod adı: Londra, Morgan Freeman gibi daha bir çok yıldız ismi künyesinde barındırıyor. Aksiyon sevenlere önerilir.

 

 

 

misir-tanrilari

Mısır Tanrıları – Alex Proyas

Vizyonda

2 saat 7 dakika ABD yapımı fantastik /macera/ aksiyon filmi. Set, karanlığın acımasız tanrısı, mısır tahtını devralır. Barışçıl ve varlıklı olan imparatorluğu yıkar, kargaşa ve çatışmaların içine düşürür. Birkaç cesur isyancı set’in karşısındadır. Sevgilisi tanrı tarafından tutsak edilen genç bir hırsız, set’i tahttan indirmek için güçlü tanrı Horus’tan yardımını ister. Kehanet ve ben robot filmleriyle tanınan Alex Proyas uzun bir aradan sonra bu fantastik mitoloji filminde yönetmen koltuğuna oturuyor.

 

 

 

osman-pazarlama

Osman Pazarlama – Togan Gökbakar

Vizyonda

1 saat 57 dakika Türk komedi filmi. Osman Pazarlama, aşık olduğu kızla evlenebilmek için başarılı bir iş adamı olmanın yanı sıra zengin olabilmeyi hedefleyen Osman Şaşmaz’ın kahkaha dolu hikayesini anlatıyor. Devamlı yeni ürünler tasarlayan Osman’ın piyasaya sunmaya çalıştığı ürünlerin farklı olmasının yanı sıra,bir o kadar da komik olması hiçbir yatırımcının ilgisini çekmezken, bu zorlu süreçte zenginliğin aslında çok da uzak olmadığını anlayacaktır.

 

 

 

annemin-yarasi

Annemin Yarası – Ozan açıktan

Vizyonda

2 saat. Dramatik türk filmi Ozan Açıktan’ın yönettiği filmde Meryem Uzerli, Ozan Güven, Belçim Bilgin ve Okan Yalabık gibi oyuncular yer alıyor. Çekimleri Türkiye’nin yanı sıra Makedonya, Bosna-Hersek, Hırvatistan ve Sırbistan’da gerçekleştirildi. Filmde, yetimhanede büyüyen Salih’in kaybettiği ailesini arayışı ve bu sırada etrafında cereyan eden hadiseler beyaz perdeye aktarılıyor.

 

 

 

ali-kundilli

Ali Kundilli 2 – Faruk Aksoy

Vizyonda

1 saat 42 dakika Türk yapımı Ali Kundilli’nin komedi türünde devam filmi. Büyük bir aşkla evlenen Ali ve İlknur, aşklarının meyvesini büyük bir heyecanla beklemektedirler. İlknur sekiz aylık hamiledir ve çocuğunu da gördüğü bir rüya üzerine istanbul’da değil, Ali’nin babaannesinin yaşadığı Ayvalık, Küçükköy’de doğurmak ister yola koyulan ekip yepyeni maceralara atılır.

 

 

 

 

yandassssUyumsuz Serisi: Yandaş Bölüm 1 – Robert Schwentke

Bu hafta vizyonda

2 saat Amerikan yapımı bilim kurgu/macera/aksiyon türü film. Gişe rekorları kıran uyumsuz serisinin üçüncü filmi yandaş, ütopik bir dünyada geçen hikayenin ilk filminden bu yana gerçekleşen olayların aksiyonu en çok olanlardan biri. Ana karakterler tris ve dört’ü öncekinden çok daha tehlikeli bir dünyaya götürecek. Uyumsuz’da sistemi alt üst eden bilgileri ortaya çıkardıktan sonra tris ve dört duvarların ötesine geçmek ve orada hakim olan savaşın ortasında bir taraf seçmek zorunda kalırlar.

Tris hayatta kalabilmek için cesaret, sadakat, fedakarlık ve aşk arasında imkansız bir seçim yapmak zorunda bırakılacak. Film serinin takipçilerini salonlara bekliyor.

 

Follower kaufen YouTube Likes kaufen Insta Follower kaufen YouTube Abonnenten kaufen TikTok Follower kaufen Instagram Likes kaufen TikTok Likes kaufen Deutsche Follower YT Likes kaufen Instagram Views kaufen TikTok Live Zuschauer kaufen Likes kaufen auf Instagram Deutsche Follower kaufen TikTok Views kaufen Buzzfan