ÇDSO’dan 12 Nisan Konseri Yorumu – Taşar Erkol

Taşar Erkol

“DVORÁK GECESİ’’

Tarih                   : 12.04.2019

Yer             : Adana Büyükşehir Belediyesi Konser Salonu

Saat           : 20:00

Şef              : Natalia PONOMARCHUK

Solist          : Veriko TCHUMBURIDZE            “keman”

Program    : AntonínDvořák  / Su Cini        “Senfonik Şiir”

  AntonínDvořák  / Öğle Cadısı  “Senfonik Şiir”

  AntonínDvořák  / Keman Konçertosu     Op:53   La Minör

        Konserin 1. Bölümünde Şef Natalia PONOMARCHUK yönetimindeki Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası Antonín Dvořák ın Su Cini ve Öğle Cadısı isimli 2 Senfonik Şiiri’ni seslendirdi. Şef Natalia PONOMARCHUK’ un eserler hakkında bilgi vermesi dikkat çekiciydi…  Şef Natalia PONOMARCHUK ile Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası Sanatçılarının göstermiş olduğu performans Adana’lı Sanatseverler tarafından beğenildi, alkışlandı.

        Şef Natalia PONOMARCHUK yönetimindeki Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası konserin 2. Bölümünde Keman Sanatçısı Veriko TCHUMBURIDZE’ye eşlik etti. SanatçıAntonín Dvořák ın Op:53 La Minör Keman Konçertosu’nu olağanüstü yüksek bir performanslaseslendirdi. Sanatçının ve Orkestra Sanatçılarının göstermiş olduğu performans Adana’lı Sanatseverler tarafından beğenildi, dakikalarca alkışlandı. Keman Sanatçısı Veriko TCHUMBURIDZE; Deutsche Stiftung Musikleben tarafından sağlanan  “1756, Milano Giambattista Guadagnini”  yapımı bir keman ile seslendirdiğini söyledi.

        Kısa ve öz olarak, unutulmayacak bir konserdi…

Bu konserin hazırlanmasında, organizasyonunda emeği geçen tüm çalışanlara, Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası Yönetim Kurulu’na, Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası Sanatçılarına, Şef Natalia PONOMARCHUK’e, solist olarak katılan Keman sanatçısı Veriko TCHUMBURIDZE’ye teşekkürlerimi sunarım.

        Nice güzel konserlerde buluşmak dileklerimle…

Taşar ERKOL

adabul.com