Chianciano Bienali’nde Adanalı Sanatçıların Büyük Başarısı / A Plus

İtalya’nın Toscana bölgesinde Chianciano sanat bienali 11-19 Ağustos 2018 tarihleri arasında 40 ülkeden 100 sanatçının katılımı ile gerçekleştirilmişti.

Bienal komitesinin özel daveti ile bu sergiye katılan Sibel Nur Ener’in iki eseri değerlendirilmiş olup Chianciano Biennale 2018, The Leonardo Awards for Applied Arts kategorisinde ikincilik ödülüne layık görülmüştür.

Sibel Nur Ener

Ressam Ayşegül Arcan, Chianciano Bienali’nden büyük ödülle döndü


Ayşegül Arcan

İtalya’nın Chianciano kentinde düzenlenen Chianciano Bienali”ne katılan Ressam Ayşegül Arcan’a bienalin resim dalında Leonardo birincilik ödülü verildi.

Adana’da bulunan Vagabond Galeri’nin sanatçısı olarak İtalya’nın Chianciano kentinde düzenlenen Chianciano Bienali”ne katılan Ressam Ayşegül Arcan, bienalin büyük ödülünü kazandı.

Uzun yıllardır resim sanatıyla ilgilenen Ayşegül Arcan ve Vagabond Galeri’nin direktörü Sibel Ener’in katıldığı bienalde 40 ülkeden davet edilen 100 sanatçının eserleri sergiledi.

Fotoğraf, resim, karışık teknik, heykel gibi sanat dallarından eserlerin bienalde sergilendiğini söyleyen Arcan, bienalin çok güzel geçtiğini izleyicilerin eserlerine oldukça fazla ilgi gösterdiklerini belirtti. Törende ismi açıklandığında bir an inanamadığını söyleyen Arcan, “Bienal çok güzel organize edilmişti. Dünyanın dört bir yanından sanatçılar vardı. Ülkemizi böyle önemli bir etkinlikte temsil etmekten gurur duydum. Tekniğime güvensem de büyük ödülün Türkiye’ye verileceğini beklemiyordum. İsmim açıklanınca inanamadım. Böyle bir ödülle ülkeme dönmekten çok mutluyum” dedi.