Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Güzel Sanatlar Fakültesi Tekstil ve Moda Tasarımı Bölümü öğrencileri “7. Athib Dokuma Kumaş Tasarım Yarışmasında” Dereceye Girerek 3 Ayrı Ödülün Sahibi Oldu…

Ticaret Bakanlığı ve Türkiye İhracatçıları Meclisinin (TİM) desteği ile Akdeniz Tekstil İhracatçıları Birliği (ATHİB) tarafından geleneksel olarak düzenlenen ‘7. Dokuma Kumaş Tasarım Yarışması’nın ödül töreni Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan’ın katılımı ile Adana Müze Kompleksinde gerçekleştirildi. Çukurova Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tekstil ve Moda Tasarımı Bölümü öğrencileri finalde yer alarak derece elde etti.

Çukurova Üniversitesi’ne 3 Ayrı Ödül

ATHİB Dokuma Kumaş Tasarım Yarışmasında her yıl düzenli bir şekilde 10 yarışmacı arasında yer alan Çukurova Üniversitesi’nden bu yıl Ceyda Nur Kömürcü, Talip Yasin Yavuz, Manolya Geliş, yüksek lisans öğrencisi Şansım Televi Boğa yer aldı. Bu yıl gerçekleştirilen ‘7. Dokuma Kumaş Tasarım Yarışması’nda 1. olan tasarımcı ‘Düzlem’ adlı tasarımıyla Berna Süslü, 2. Çukurova Üniversitesi Yüksek Lisans Öğrencisi ‘New Butterfly’ temasıyla Şansım Televi Boğa oldu.  3. ise ‘Muture COre’ temasıyla Gizem Nur Bağ dereceye giren isimler arasında yer aldı.

Yazının devamını okumak için tıklayın