Evlendikten sonra Adana’ya yerleşen ‘Bir Zamanlar Çukurova’nın ‘Füsun’u Yeliz Doğramacılar, “Bana Adana’nın gelini diyorlar, bu çok hoşuma gidiyor” diyerek ekledi: “Beni çok sevdiler, bağırlarına bastılar, herkese minnettarım. Onların beni sahiplenmesi ile kendimi Adanalı hissettim”

İLKER GEZİCİ

Atv dizisi ‘Bir Zamanlar Çukurova’da ‘Füsun’u canlandıran Yeliz Doğramacılar, uzun süredir Adana’da yaşıyor. Kariyerini değil aşkı seçerek evlendikten sonra Adana’ya yerleşen oyuncu GÜNAYDIN‘a konuştu…
 ‘Bir Zamanlar Çukurova’ ilk günden beri ilgiyle takip ediliyor. Bunu neye bağlıyorsunuz?
Hem hikayenin çok güçlü olmasına hem oyuncu kadrosunun çok iyi seçilmiş olmasına, aynı zamanda dönem işi olmasına…
 70’leri sevdiniz mi?
Çok sevdim. Kıyafetleri, aksesuarları, arabaları, ruhu, ojesi, ruju, oturması kalkması… O dönemi çok benimseyerek yaşıyorum.

ADANA’DA SAHİCİ OLMAYI ÖĞRENDİM

Evlendikten sonra Adana’ya yerleştiniz.Alışabildiniz mi?
İlk yıllar zorlandım tabii. İşimi, ailemi, sosyal çevremi, sevdiğim yerleri, alışkanlıklarımı bırakıp farklı bir hayata yelken açtım. Bekarlıktan evli bir hayata geçmişsin, ailen yok, işinde eskisi kadar aktif değilsin, kendine ait bir arkadaş çevren yok ve şehri hiç tanımıyorsun… Hadi bakalım nasıl olacak derken öyle bir alıştım ve öyle sevdim ki Adana’yı ve Adanalıları, vazgeçemiyorum şehirden… Bazen Adanalılardan daha çok Adanalı olduğumu düşünüyorum.

Size ‘Adana’nın gelini’ diyorlarmış…
Evet, bu çok hoşuma gidiyor… O kadar güzel bana sahip çıktılar, beni sevdiler ve bağırlarına bastılar ki, herkese çok minnettarım. Onların bu sahiplenmesi ile Adanalı hissettim kendimi. Şehir ile aşk yaşıyorum. Hep şunu söylüyorum; önce bir Adanalıya, sonra Adana’ya gönül verdim diye. Adana’da sahici olmayı öğrendim. Bin bir çeşit farklı hayatın olduğunu, toprağın ne kadar kıymetli olduğunu, buradan neden Yaşar Kemallerin çıktığını anladım.

Dizideki diğer oyuncu arkadaşlarınızınçoğu da Adana’ya yerleşti.Onlara yardımınız oldu mu?
Bana Adana’nın muhtarı diyorlar. Elimden geldiğince hem oyuncu arkadaşlarıma hem de teknik ekipteki arkadaşlarıma yardımcı olmaya çalışıyorum.

https://www.sabah.com.tr/yazarlar/gunaydin/ilkergezici/2022/02/17/bir-zamanlar-cukurovanin-fusunu-yeliz-dogramacilar-adananin-gelini-olmak-cok-hosuma-gidiyor-1645070410