Fotoğraf Sanatçısı Ali Kabaş Adana’yı Havadan Görüntüleyecek

Bu yıl Adana’da gerçekleştirilecek 4. Uluslararası Portakal Çiçeği Karnavalı, ilginç bir fotoğraf sergisine de ev sahipliği yapacak. Adana’da doğan fotoğraf sanatçısı Ali Kabaş, doğup büyüdüğü toprakları paramotorla uçarak havadan görüntüleyecek. Bölgede bulunan Yumurtalık, Karataş, Taş Köprü, Alman Köprüsü, Karatepe, Yılankale,  Baraj Gölü gibi bir çok yerde çekim yapacak olan sanatçı, bu fotoğraflardan oluşan sergisini Portakal Çiçeği Karnavalı etkinlikleri kapsamında 7-10 Nisan tarihleri arasında Adana Divan Otelinde sanatseverlerin beğenisine sunacak.

Paramotoruyla uçarak havadan sanatsal bakış açısıyla fotoğraflar çekecek olan Ali Kabaş, Adana bölgesinin doğal ve kültürel zenginliğini de fotoğraflarıyla gözler önüne serecek. Bu fotoğraflardan oluşan sergide 20 adet fotoğraf 100cmx150cm ebatlarda sergilenecek.

Sanatçı bir aileden gelen Ali Kabaş’ın görsel sanatlar ve fotoğraf sevgisi erken yaşta başlamış. Orta ve lise öğrenimini Tarsus Amerikan Kolejinde tamamlayan Ali Kabaş, ABD’de Worcester Polythechnic Institute’da fen bilimleri lisans eğitimini aldı ve ardından Columbia Üniversitesi’nde işletme masterı yaptı. Meslek olarak fotoğrafçılığı seçen sanatçı, PG Art Gallery’de 2002’de “DüşDünya”, 2005’te “Höyük-SessizKöyler, 2006’da “Recto-Verso, 2008’de “Yüksek Açı”, 2012’de “Üçüncü Göz”; 2005’te NewYork’da St. Regis Hotel ve Türkiye Kültür ve Turizm Ofisi’nde “Bir İstanbul Kutlaması” kişisel sergilere de imza attı. Sanatçı bir çok kez de fotoğraf yarışmalarında jüri üyeliği ve başkanlığı yaptı.