Adana’nın fark yaratan kadınları bir kitapta buluştu

 

Adana Dergicilik Sektörünün önemli isimlerinden Özay Türker ve ekibi tarafından hazırlanan “Fark Yaratan Kadınlar” adlı kitap projesinin lansmanı, başarılarıyla Adana’nın sosyal, kültürel ve iş dünyasının gelişimine katkıda bulunan ve yaptıklarıyla fark yaratan seçkin kadıları bir araya getirdi.

Seyhan Otel Toros Salonu’ndaki lansmanın konseptinde saflık, temizlik ve başarıyı temsil eden beyaz renk tercih edildi…
Gece konukların kitaplarla tanışmasıyla başladı. Fark Yaratan Kadınlar Kitabı’nı uzun süre incelendi. Projenin fikir sahibi Özay Türker, hoş geldiniz konuşmasıyla projenin ana fikrini ve süreci misafirlerle paylaştı.
My Magazine ekibi olarak Adana’nın her alanda ilerlemesi için yapılan tüm çalışmalara kendi alanlarında ilkleri yaparak paydaşı olmaya çalıştıklarını dile getiren Türker, Fark Yaratan Kadınlar kitabının, Adana ve Annesi Hatice Türker için atfedilmiş bir eser olduğunu bildirdi.

Adana ve Anneye Atfedilmiş Bir Eser…
Kendi alanlarında lider roller üstlenerek ürettikleri projelerle toplumsal farkındalık yaratan, kadınların bu kitapta yer aldığına dikkati çeken Özay Türker şöyle devam etti;
“Bolca hengâmesi olan bir hayatın içinde, yaptığınız çalışmalarla, ürettiklerinizle, emeklerinizle hem kendi hayatınıza hem de diğer insanların hayatına olumlu anlamlar katabilmiş şanslı kadınlardansınız. Yarattığınız farklılıklarla toplumda rol modeli olmuş insanlarsınız. İşte, bu anlamda tutunuşların, dokunuşların, farklılıkların örnekleri olarak gördüğüm ve ulaşabildiğim sizlerin yaşam öykülerini Adana’ya can katması açısından önemli bulduğum için bir kitaba dönüştürmek istedim. Ne ben bir yazarım, -ki o ayrı bir yetenek ve bilgi gerektirir- ne de bu kitap bir edebi eser. Amacım, çalışan, didinen, üreten ve topluma bir şeyler kazandırabilmek için var gücünü gösteren kadınlarımıza gönlümden geçen bir selamı iletmekti. Ailenizle, sevdiklerinizle paylaşacağınız bir anı kitabı olarak kütüphanenizde olmasını ve ortak duyguların, düşüncelerin etrafında elele vermiş insanların dileyince neler yapabileceğinin hatırası olarak gelecekteki yerini alsın istedim. Hiçbir ticari kaygı gütmeden, yıllardır hayal ettiğim bu projeyi gerçekleştirirken, birlikte yola çıktığım ekibime ve bize inan herkese çok teşekkür ediyorum.

kkkkkiiiiiiiiiiiii