Jesse Cook, Rumba Flamenco Music The Best of “Love In The Time of Covid

Jesse Arnaud Cook (d. 28 Kasım 1964), Kanadalı gitarist, besteci ve yapımcı.[1] Yeni Flamenko gitaristidir.

1964’te Paris’te film yapımcısı John Cook ve Heather Cook’un çocuğu olarak doğmuştur. Güney Fransa’da Camargue diye bilinen bir bölgede büyümüştür. Jesse Cook, çingene müziğinin etkilerinde büyümüştür. Manitas de Plata ve Gipsy Kings flamenko grubunun vokali gitarist Nicolas Reyes de Camargue’de yaşıyordu ve yakın komşulardı. Bu, onlardan büyük derecede ilham almasına sebep oldu. Anne-babası ayrıldıktan sonra, Cook ve kız kardeşi annelerinin doğum yeri olan Kanada’ya yerleşti. Oğlunun doğal müzikal yeteneklerini keşfedince, hemen arkasından Totonto’s Eli Kassner Guitar Academy’deki dersler geldi. Kassner’in diğer ünlü ögrencisi ise klasik gitarist Liona Boyd‘dur.

Kendi tarzındaki diğer gitaristler gibi çalış tarzına jazz, latin ve dünya müziklerini dahil etmiştir. Cook ayrıca canlı performanslarındaki enerjikliği ile tanınır. Afro Celt Sound System albümü Seed’e katkıda bulunmuştur. Sık sık diğer popüler sanatçıların albümlerine katkıda bulunmuştur. Narada etiketi ile kayıt yapmıştır.

Cook altı adet stüdyo albümü kaydetmiştir ve dünyayı dolaşarak müzikal gelenekleri kendi tarzı olan Rumba Flamenco ile harmanlamıştır.

Cook, evli ve iki çocuk sahibidir.

Diskografi[değiştir | kaynağı değiştir]

Stüdyo albümleri

Canlı albümler

Derleme albümler

Video albümleri

Katılımlar

Diğer derleme katılımları