Nora Bir Bebek Evi isimli oyun 15-16 Ekim’de 19.00’da Adana Şehir Tiyatrosu salonunda sahnelenecek

5. Şehir Tiyatrosu Buluşmaları Istanbul Buyuksehir Belediye Tiyatrosu’nun Nora:Bir Bebek Evi oyunuyla açıldı. Yeni Tiyatro dergisinin 6. Emek ve Basari odullerinde En iyi yapim, en iyi yönetmen ve en iyi yardimci kadin oyuncu kategorilerinde uc odul alan oyun Adanali seyirciye klasik bir tiyatro metnini aslina sadık bir yorumla aktarildi. 

Son yılların en üretken yonetmenlerinden Ali Gokmen Altuğ. Şehir tiyatrosunda oyuncu olarak gorev almasinin yani sira yonetmen olarak da basarili islere imza atmakta. Yönetmenligini yaptigi Oyun Atolyesinde birkac sezondur oynanan Hansel ve Gratel’in Öteki Hikayesi oyununun basarisi da ortada.
Kadının birey olarak var oluşunu, toplum icindeki yerini tartişan oyun bir dönüşüm hikayesi olarak yorumlanabilir. Nora’nın oyun sonundaki tiradının oyuncu seçmelerinin vaz gecilmezi oldugunu da belirtelim.
Oyun 16 Ekim günu saat 19.00 da Adana Buyuksehir Belediye Tiyatro salonunda ikinci temsilini yapacak.
Bu dönüşüme şahit olalım birlikte. İyi seyirler.. (Mustafa Bal)
Follower kaufen YouTube Likes kaufen Insta Follower kaufen YouTube Abonnenten kaufen TikTok Follower kaufen Instagram Likes kaufen TikTok Likes kaufen Deutsche Follower YT Likes kaufen Instagram Views kaufen TikTok Live Zuschauer kaufen Likes kaufen auf Instagram Deutsche Follower kaufen TikTok Views kaufen Buzzfan