Münir Özkul ve Erol Günaydın arasında bir anı: Rasim kim ya?

Rasim Öztekin, 40 yıllık sanat hayatında biriktirdiği anılarını bir süredir Youtube kanalından yayınlıyordu. Öztekin, Münir Özkul ve Erol Günaydın’la aralarında geçen bir diyaloğu şu şekilde anlattı: Münir abi, Erol abiye seslendi: ‘Erol ben gidiyorum, geliyor musun?’ dedi. Erol abi de ‘Yok yok sen git, ben Rasim’le gideceğim’ dedi. Münir abi bana döndü: ‘Rasim kim ya?'”

DUVAR – Türkiye tiyatrosunun önemli isimlerinden Rasim Öztekin, vefatından önce Youtube’da kendi adına açtığı ‘Rasim Öztekin TV’de hayatından anıları izleyicilerle paylaşıyordu. Ortaoyuncular’da yaklaşık 40 yıl sahne alan Öztekin, “Erol Günaydın ve Münir Özkul” başlıklı bölümünde 1989 yılında yaşanan bir anıyı şu şekilde anlattı: 

“1989 senesindeyiz. Yer: Beyoğlu Küçük Sahne. İstanbul’u Satıyorum’u oynuyoruz. Kadro acayip; Ferhan Şensoy, Münir Özkul, Erol Günaydın, Baykal Kent, ben, Renan Bilek, Boran Kaya… Oyunu oynadık, bitti. Hepimiz giyindik, yavaş yavaş tiyatroyu terk edeceğiz. Her akşam da Erol abiyle Ferhan sahnenin önünde vedalaşır, öyle giderler evlerine… Biz de Münir abiyle çıkış kapısına geldik. Erol abi, Münir abiyi evine bırakıyor, oradan kendi evine geçiyor. 

Münir abi, Erol abiye seslendi: ‘Erol ben gidiyorum, geliyor musun?’ dedi. Erol abi de ‘Yok yok sen git, ben Rasim’le gideceğim’ dedi. Münir abi bana döndü, ‘Rasim kim ya?’ dedi. ‘Ben de bilmiyorum Münir abi, Erol abi saçmalıyor herhalde…” (KÜLTÜR SANAT SERVİSİ)

https://www.gazeteduvar.com.tr/munir-ozkul-ve-erol-gunaydin-arasinda-bir-ani-rasim-kim-ya-haber-1515520