Ressam Şerife Ballı’ya 30. Yıl plaketi

1991 yılından beri resim sanatının içinde bulunan Şerife Ballı’ya Adana Ressamlar Derneği (ARD) tarafından plaket verildi.

Şerife Ballı, 1991’den beri sanatı yaygınlaştırma çalışmaları yaptığını, resim  sergileri açtığını, paneller, söyleşiler ve resim yarışmaları içinde bulunarak 30 yıldır sanatla yoğrulduğunu, yerel ve ulusal çeşitli karma resim sergilerine katıldığını, bu süre içinde 8. Kişisel resim sergisi açtığını söyledi.

Bu heyecan ve özveriyle başladığı sanat hayatında AÇS Sanat Galeri yöneticiliğinin yanısıra  Adana Ressamlar Derneği üyesi olarak yer aldığını ifade eden Ballı, özündeki sanatın dışa vurumunu yaşam biçimine dönüştürdüğünü söyledi.

Ballı, “Bu arada Çukurova Belediyesi’nde resim dersleri verdim. Adana Çimento Resim yarışmasında mansiyon ödülü aldım. Galeriler arası resim sergisi düzenleyen adabul.com kurucusu Kemal Erdoğan’ın emeği çok oldu, hatta birçok tablomun satışını Teknoloji Bilim Üniversitesi’ne kazandırdı” dedi.

Ballı uzun sanat yaşamındaki emeğini değerlendiren ARD Yönetim Kurulu tarafından plaketle onurlandırıldı. Şerife Ballı’ya Çukurova Üniversitesi Öğretim Üyesi Meltem Gökmen’in açtığı resim sergisinde ARD Derneği Başkanı Hüseyin Yılmaz, ve yönetim kurulu tarafından plaket verdi.

Ballı, dokuzuncu kişisel sergisine hazırlandığı şu sıralarda kendisini paketle onurlandıran ARD Başkanı ve Yönetim Kurulu üyelerine ve tüm sanat camiasına teşekkür etti.

ÜNAL KUŞ’TAN KUTLAMA

Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi   Eğitim Fakültesi Resim Bölümünde öğretim elemanı  olarak görev yapan Ünal Kuş ise, “Şerife Ballı Hanımı, Adana sanat dünyasına değerli katkıları olmuş, saygıdeğer sanat emekçisi olarak yıllar önce tanıdım. Kişiliği, sanatı ile hepimizin gönlünde saygıdeğer bir yere sahiptir. Bu güzel onurlandırma çok isabetli olmuştur. Şerife Hanımı şahsım adına kutluyor, sanat yaşamında başarılarının daim olmasını diliyorum” dedi.

https://yeniadana.net/haber/ressam_serife_balliya_30_yil_plaketi-72643.html