Sanem Derya Tatar ”Yaprak Misali” Şiir Kitabı yayınlandı

Senem Derya Tatar’ın “Yaprak Misali” adını verdiği kitabı yayımlandı. Kendisinin “Katibini bilmeye niyetli bir kitap” olarak yorumladığı ve büyük ilgi göreceğini düşündüğümüz kitabın sayfalarında yaklaşık 130 şiir yer alıyor.

Senem Derya Tatar, kitaba adını verdiği “Yaprak Misali” şiirinde bir anlamda kitabı da özetliyor: “Tüm gidenlere inat, terk edilmiş bu dünyada kalmak isterim bir yaprak olarak. Sen seç yaprağı ey kadim ak pak! Ey nurdan toprak, beni var eden Hak! İster bir zeytin dalında ufacık, ister bir kitap örtüsünde sıcacık. Var olmak istediğim apaçık.”

https://www.instagram.com/drsenemderyatatar/

Senem Derya Tatar Yaprak Misali

KAPAK RESMİNDE BETÜL TATAR İMZASI

Toplam 136 sayfadan oluşan, 130 gram parlak kuşe kağıda basılan kitabın kapağında, yazarın aynı zamanda kız kardeşi olan genç ressamlarımızdan Betül Tatar’ın imzası bulunuyor. Betül Tatar’ın içeriğindeki şiirleri inceledikten sonra tuvale aktardığı “Tuba Ağacı” çalışmasının güzellik, hoşluk, iyilik, göz aydınlığı gibi mânalara geldiği, cennetteki bir ağacı ifade ettiği biliniyor.

VAROLUŞA BIRAKACAĞI İZLE ANILSIN”

Kitabın arka kapağında ise Yetişkin ve Öğrenci Koçu Bilgen Aytı’nın şu notu yer alıyor: “Şiirler kuru yapraklar gibi uçtu kondu saçlarına yavrunun, şevkatle dokundu. Hasretini çektiği sevgiliye kavuşturdu onu. Nasıl da güzel dokunmuş Senem Derya Tatar, kelimelerin hafifliğinde mısralara. Yolunu bulsun, dokunsun kalbine okuyanın. Varoluşa bırakacağı izle anılsın.”

* Kitabı aynı gün kargo ile adresinize sipariş vermek için aşağıdaki linki tıklayabilirsiniz:
https://www.kiletisimyayinlari.com/urun/yaprak-misali/

https://www.istanbulsanatdergisi.com/siir-ve-mesaj-dolu-bir-kitap-yaprak-misali/