Selin Karataş ve Emre Bulut Sergi Kun Art Space’de Açıldı.

Disiplinlerarası çağdaş sanat galerisi KUN Art Space, 2023 sanat dönemini Selin Karataş ve Emre Bulut’un eserlerinden oluşan iki sergi ile kapatıyor.

https://www.kunartspace.com

“Pembe Devridaim” Sergi

Sanatçı: Selin Karataş
Tarih: 9 Aralık 2023 – 6 Ocak 2024
Yer: KUN Art Space, Seyhan / Adana


Adana doğumlu iki sanatçının sergisine aynı süreçte ev sahipliği yapan KUN Art Space, Selin Karataş’ın “Pembe Devridaim”, Emre Bulut’un “Beni Kaç Düşe Taşırsın” başlıklı sergileriyle 2023 yılını kapatırken, Çukurova bölgesine kültür sanat alanında faaliyet gösteren kuruluşlar arasında ön planda yer alıyor.

Her iki sergide tanıtım metninde şöyle açıklanıyor:

Selin Karataş ‘Pembe Devridaim’ başlıklı sergisinde süreç içinde yarattığı çalışmalarında, bazen pamuk şekerini anımsatan romantik, yumuşak ve tatlı hisler uyandıran bir tondaki pembeyi kullanırken, bazen de şehvet ve gücü simgeleyen pembenin en kırmızı halini kullandı. Renklerin psikolojisine veya tarih boyunca bizlere diretilen algı ve olguları çok da takıntı haline getirmeden, pembeyi düşünerek bu yola çıktı. Yol boyunca aynı bir devridaim makinesi gibi sonsuz bir döngüye girdi. Bu döngüdeki keşfettikleri de pembeden hareketle günlük hayatta kullanılan dile yerleşen deyimlerden şekillendirdi.


“Beni Kaç Düşe Taşırsın”
Sergi

Sanatçı: Emre Bulut
Tarih: 9 Aralık 2023 – 6 Ocak 2024
Yer: KUN Art Space, Seyhan / Adana


Emre Bulut ‘Beni Kaç Düşe Taşırsın’ başlıklı sergisinde ise kozalar ve örüntüler içerisindeki insanı ele aldı. Tıpkı kozasına giren böcekler gibi, ancak çaresiz hissetmiyorlar kendilerini. Yatıyorlar, farklı bir alem ve bedende uyanıyorlar. İnsanlar kendilerini daha iyiye taşıyacağını düşündüğü her şeye bütün varlıklarıyla bağlanmayı çok seviyor. Bu sebeple kendilerini iyi hissettiren olgulara körü körüne bağlanıyorlar. Kendisini iyi hissetmek isteyen insanlar, buna aracı olacaklara bazen kendi düşlerini satarlar veya kaç düşüne daha kavuşacağını hayal ederler. Serginin ismi de bu iki anlamı da sağladığı için ‘Beni Kaç Düşe Taşırsın?’ oldu.”

Kun Art Space’in 2023 yılının kapanış sergileri Pembe Devridaim” ve Beni Kaç Düşe Taşırsın” 9 Aralık 2023 – 6 Ocak 2024 tarihleri arasında her gün saat 10.30- 18.30 arası galeri mekânında izlenebilir.

 

Follower kaufen YouTube Likes kaufen Insta Follower kaufen YouTube Abonnenten kaufen TikTok Follower kaufen Instagram Likes kaufen TikTok Likes kaufen Deutsche Follower YT Likes kaufen Instagram Views kaufen TikTok Live Zuschauer kaufen Likes kaufen auf Instagram Deutsche Follower kaufen TikTok Views kaufen Buzzfan